לצורך גיבוש אסטרטגיית היציאה, מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה פרסם היום (שבת) דוח המרכז את התוכניות של כמה ממדינות אירופה להחזרת המשק לפעילות באופן הדרגתי. בישראל מקווים ללמוד מהדוח האם הצעדים שננקטים במדינות אירופה השונות נכונים גם לישראל. הדוח מרכז את הנתונים לפי שלושה תחומים עיקריים: חינוך, תחבורה ציבורית ועסקים.

לקריאת הדוח המלא על תוכניות היציאה של מדינות אירופה - לחצו כאן

בתחום החינוך למשל, הדוח מראה כי בצרפת בתי הספר כנראה ישובו לפעילות ואוניברסיטאות ימשיכו בלמידה מקוונת. לעומת זאת באיטליה, רוסיה ובספרד לא יחזרו ללמוד בקרוב, ובגרמניה ובבריטניה מצאו פתרונות ביניים.

בבריטניה מוסדות החינוך יישארו סגורים למעט חינוך מיוחד ולמעט ילדיהם של עובדים חיוניים. בגרמניה תלמידים שחייבים להיבחן יחזרו ללימודים ואוניברסיטאות יקיימו לימודים מקוונים, אך הבחינות יתקיימו כסדרן. מרכז המידע הלאומי למערכה בקורונה סיכם את הנתונים בטבלה:

לפי שעה נראה שרוב הצעדים עתידיים וקשה ללמוד עד כמה הם השפיעו על מידת התחלואה והתמותה במדינות. "מאחר שתהליך שחרור המשק באירופה רק החל בחלק מהמדינות, ובאחרות נמצא עדיין בשלבי גיבוש, מוקדם לעמוד על השפעתו על היקף התחלואה וההידבקות", נכתב בדוח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות