חג פורים מתקרב וההורים בטירוף לקראת קניית התחפושות. מלבד המחיר והעיצוב הדבר אולי החשוב ביותר הוא הבטיחות. צוות תכנית חיסכון יצא לבדוק אילו תחפושות בטיחותיות יותר ואילו ממש מסכנות את הילדים. הבדיקה התמקדה בשלושה נושאים שונים: האם התחפושת דליקה, האם היא עלולה להיות רעילה והאם ילד יכול לתלוש את החלקים הקטנים שיש עליה - ולהכניס לפה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתחילה נבדקה תחפושת של סמי הכבאי שעלתה 70 שקלים. התחפושת נמתחה ואיתה גם החלק שעלול היה להיכנס לפיו של הילד – והבדיקה עברה בהצלחה. במבחן הדליקה התחפושת נכשלה ונשרפה.

התחפושת השנייה שנבדקה הייתה תחפושת של וואנדר וומן שנרכשה ב-80 שקלים. התחפושת עברה גם את מבחן המתיחה וגם את מבחן הדליקה - ולכן עמדה בדרישות התקן.

תחפושת של אלזה, שעלתה 100 שקלים, לא כוללת אלמנטים שעלולים להיכנס לפה הילד. במבחן המתיחה התפרים לא נפתחו והתחפושת נשארה שלמה. במבחן הדליקה נבדקו שני סוגי הבדים שקיימים בתחפושת: בד דק ושקוף ובד עבה. בבדיקה התגלה כי האש כבתה והתחפושת בטוחה.

בתחפושת של באטמן, שעלתה 200 שקלים, התפרים לא נפתחו במבחן המתיחה, התחפושת לא נקרעה והחלקים הקטנים בתוך המסכה לא ירדו. גם את מבחן הדליקה התחפושת עברה - ולא עלתה באש. בתחפושות מסוג זה כדאי לבדוק האם סביב הפתחים במסכה אין דברים חדים שיכולים לפצוע את הילד.

היבואנים והיצרנים של התחפושות מבינים כי לייצר מוצר בטיחותי עושה את העבודה. ברוב החנויות יש מסכות לא חסומות, עם פתחי אוורור ותחפושות לא דליקות.