בעקבות הודעת משרד הבריאות אתמול (רביעי) על בידוד אזרחים שיחזרו מחלק ממדינות אירופה ואיסור כניסה על אזרחי כמה מדינות, חברות תעופה מבטלות טיסות מישראל ובחזרה. בין החברות שביטלו את טיסותיהן לתל אביב ואילת - לופטהנזה, סוויס אייר, אוסטריאן איירליינס, ויז אייר, KLM ואייר פראנס.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שלוש חברות התעופה בקבוצת לפוטהנזה, בהן גם סוויס ואוסטריאן איירליינס, ישהו את טיסותיהן מישראל ובחזרה מיום הראשון הקרוב 8.3 ועד 28.3. בנוסף, ויז אייר מבטלת חלק מהטיסות בקו וינה-תל אביב ווינה-אילת. KLM ואייר פראנס מבטלות 6 טיסות שהיו אמורות להתקיים היום ומחר אך טרם החליטו על ביטולים גורפים.

המהלך של חברות התעופה האירופיות בא בעקבות החלטת משרד הבריאות על איסור כניסה של אזרחים מכמה מדינות, בהן גרמניה, שווייץ ואוסטרייה. נוסף על כך, החליטו חברות התעופה לבטל את הטיסות כד לצמצם פגיעה כלכלית.

מטוס KLM
גם KLM מבטלת חלק מטיסותיה לישראל | צילום: יחסי ציבור, shutterstock

סה"כ יבוטלו עד סוף החודש כ-7,100 טיסות של קבוצת לופטהנזה, כתוצאה מהחמרת הנחיות הכניסה לישראל, שייכנסו לתוקפן החל ממחר. מסיבות תפעוליות, חלק מהטיסות לתל אביב בשישי-שבת הקרובים, כבר בוטלו, מכיוון שהתקנות החדשות אוסרות גם על צוותי האוויר להיכנס לארץ. חברות התעופה של קבוצת לופטהנזה מציעות לרוב 10 טיסות יומיות לתל אביב וטיסה שבועית לאילת, כאמור אלו יבוטלו עד לסוף החודש.

במקביל לביטול הנרחב של חברות התעופה, יש חשש כבד כי משבר הבריאות שבא בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בישראל, יוביל למשבר כלכלי נרחב במשק. ראש הממשלה קיים דיון בהשתתפות בכירי המשק, בהם גם שר האוצר ונגיד בנק ישראל, במטרה לעסוק בהיערכות הכלכלית להשלכות הנגיף.  

נתניהו כינס דיון חירום

במסגרת הדיון, ראש הממשלה הודיע גם על הקמת קרן סיוע לעסקים חיוניים לתפקוד המשק: "הצעד הראשון שאני מכריז עליו היום הוא שעד יום ראשון שר האוצר יקים קרן חירום לסיוע תזרימי לעסקים שהם חיוניים לתפקוד המשק. הצעד הבא יהיה שככל שיתפתח המשבר, משרד האוצר, בתיאום עם בנק ישראל, יציע כלים לסיוע תזרימי לעסקים שנקלעו למצוקה בעקבות המשבר".