אחרי שנעמה יששכר העלתה השבוע לחשבון הפייסבוק למען שחרורה פוסט תודות לתומכיה, ולא הודתה לראש הממשלה, היא ואימה פרסמו הבהרות והתנצלו. הבוקר (רביעי) מתברר כי הישראלית שקיבלה חנינה מפוטין לא הסתפקה בהבהרות: הדף vntce למען שחרורה, שבו הופיע הפוסט עם כל התודות והתגובות, הוסר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

העמוד "wewantnaama" אינו זמין הבוקר לגולשים. גם הפוסט שפרסמה יפה יששכר, בניסיון להבהיר מדוע בתה לא הודתה לראש הממשלה בנימין נתניהו, לא מופיע עוד ברשת. מקורבים לנעמה יששכר אמרו: "כנראה שהגיע הזמן להוריד את הדף". הקבוצה של המאבק נסגרה לפרסומים נוספים והועברה לפני יומיים לארכיון. 

בפוסט שפורסם שלשום כתבה יפה כי בתה התכוונה להפריד בין הודיה לראש הממשלה לבין שאר האנשים להם הודתה. "היה לנו חשוב להפריד בין התודות לראש הממשלה ולרעייתו ולאנשי משרד ראש הממשלה שעשו עבודה מדהימה וליוו אותנו במקצועיות ואכפתיות לבין הפעילים במטה המאבק", כתבה.

בהמשך הסבירה יששכר כי הפוסט היה א-פוליטי במכוון. "אישית, הרגשתי בתום לב כן ואמיתי שלא ראוי להוקיר תודה לראש הממשלה באותו הפוסט, כיוון שזה לא יהיה מכובד מספיק", כתבה והוסיפה: "אני מבינה שפשוט קרה ההיפך, נוצרה אי הבנה מצערת כל כך - אני, משפחתי ומטה המאבק מצרים על כך. לא זו הייתה כוונתנו! להיפך!".

פגישת ראש הממשלה נתניהו עם נעמה יששכר
נעמה יששכר עם נתניהו בחזרה מרוסיה | צילום: החדשות, קשת 12

בסיום הפוסט הודתה לראש הממשלה ולרעייתו: "מאמציהם להשבת נעמה אינם מובנים מאליהם, לעולם לא נשכח זאת. אני מודה, מחבקת ומבקשת לאחל לכולם רק טוב".

זמן קצר לאחר פרסום הפוסט של נעמה ביום ראשון, התקשר מי שמשמש ראש הסגל של נתניהו, אשר חיון, לאימה של נעמה - ונזף בה על כך שנתניהו לא מוזכר. האם יפה הסבירה שלנעמה לא הייתה כל כוונה לפגוע ושמדובר בפוסט תודה לפעילים בלבד. 

לאחר המקרה, מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי חיון לא נזף באך אחד ושהוא עומד בקשר צמוד עם יפה זה כמה חודשים. עוד נמסר כי לשכת ראש הממשלה מלווה ותמשיך ללוות את יפה גם בהמשך. 

בעקבות הביקורת יששכר הוסיפה עדכון לפוסט וכתבה: "חשוב לי מאד להבהיר! אני ומשפחתי הודינו אישית לראש הממשלה, גם בתקשורת וגם כאן ברשתות החברתיות. לא הערכתי שאנשים יפרשו את אמירת התודה הפשוטה לחברים ולפעילים כחוסר הוקרת תודה. אני ומשפחתי מעריכים מאד את מאמצי ראש הממשלה, ונודה לו לתמיד על הפעולות שעשה שהובילו לשחרורי".