חדשות מעודדות: אחד משני הישראלים שהוכנסו לבידוד בבית החולים "שיבא", לאחר שנדבקו בנגיף הקורונה, ישוחרר בקרוב. הישראלי, שחזר מספינת ה"דיימונד פרינסס" ביפן, ככל הנראה נרפא ובעקבות כך לא יצטרך עוד לשהות בבידוד. הוא יצטרך לעבור עוד כמה בדיקות לפני שיתקבל האישור הסופי לשחרורו: מדובר בישראלי השלישי שהבריא מהנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשורה טובה גם לישראלים שאובחנו כנשא: שמעון דהן, ישראלי שהורד מהספינה ונמצא בבידוד ביפן, הבריא וצפוי גם הוא לחזור לישראל. הוא שוחרר מבית החולים ביפן ויצא לבית חב"ד בהמתנה לטיסה לישראל. זמן קצר לאחר מכן נודע כי גם רוחלה עופרים הבריאה ותשוב ארצה - אך בעלה עדיין מאושפז, וצפוי להשתחרר רק בשבוע הבא.

דהן, תושב מבשרת ציון שאשתו שלוה מאושפזת בבידוד בשיבא לאחר שנדבקה גם היא על סיפון הספינה, אמר ל-N12: "אני חש הקלה גדולה מאוד, אבל קצת עצוב כי אשתי עדיין לא יודעת".

שמעון ושלוה דהן
שמעון דהו ורעייתו שלוה

סיפוריהם של הישראלים שהבריאו - ביפן ובישראל - מצטרף להחלמתה של רחל ביטון, שנדבקה בנגיף הסיני ואתמול חזרה לישראל לאחר שנמצאה בריאה בכל הבדיקות. ביטון נחתה אתמול בנתב"ג והודתה לאנשי משרד הבריאות והחוץ על שדאגו לה ואף נאלצו לשהות בבידוד: "לא מובן מאליו".

"הייתי יכולה להישאר לילה בטוקיו אבל החלטתי שלא לחכות ולהתאחד עם המשפחה כמה שיותר מהר", סיפרה רחל בהתרגשות. הזוג עודד ורוחלה עופרים מקיבוץ גבעת השלושה עדיין שוהה בבידוד ביפן.

למרות הנתונים המעודדים, במערכת החינוך ממשיכים להיערך להתמודדות עם הידבקות בנגיף - והקימו קו טלפון ייעודי למנהלי מוסדות החינוך. מספרו של הקו: 03-6906640, והוא יפעל מ-8:00 ועד לשעה 16:00.

הקו הוא יוזמה של מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, על רקע התפשטות הנגיף: הקו יעמוד לרשות המנהלים בשאלות ובכל סוגיה שקשורה בנגיף, וייתן להם מידע להתמודדות איתו בבתי הספר ובגנים.

יעל אודם השתתפה בהכנת הידיעה.