כחצי שנה לאחר שנחשף בחדשות 12 התיעוד המטריד - בו נראים עובדים בבריכת שחייה בישוב חגור מסרבים להכניס ערבים למתחם הבריכה - פרסמו מנהלי הבריכה התנצלות והודו: "מדובר בהתנהלות שגויה. נפעל לכך שהבריכה תהיה פתוחה כלפי כל אדם, ללא הבדל דת גזע ומין".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בסוף חודש אוגוסט האחרון אירעו מספר מקרים, מהם עלה כי נמנעה כניסה של ערבים לבריכה, בניגוד למדיניות הבריכה", נכתב בפוסט שפורסם היום מטעם הבריכה. "אנו מתנצלים בפני קהל לקוחותינו הערבי וכלפי כל מי שמרגיש עצמו נפגע. מדובר בהתנהלות שגויה, ואנחנו נפיק מכך את הלקחים ונפעל לכך שהבריכה תהיה פתוחה כלפי כל אדם, ללא הבדל דת גזע ומין". 

 

בחודש אוגוסט האחרון פורסמו שיחות בהן נשמעים נציגי הבריכה מונעים מערבים תושבי כפר קאסם הסמוך מלהיכנס ולשחות בבריכה, תוך שימוש בטענות ותירוצים שונים. א', תושבת הכפר, סיפרה כי "הם אמרו שהבריכה מיועדת רק לתושבים. אז שאלתי אותו מה פתאום ושהם פרסמו שזה לכל האזור". הנימוק שקיבלה: "הכל מלא".

בשיחה אחרת עם אזרח ערבי, הסביר הנציג כי "יש פה בעיה. תראה קודם כל בהרשמה אם נשאר עוד מקומות פנויים". לאחר מכן הוסבר כי בבריכה "כרגע לא רושמים יותר כי אנחנו מלאים לגמרי. כל המושב נכנס ועוד קצת מסביב וזהו נגמר".

עם זאת, כשלמחרת התקשר לאותה בריכה לקוח יהודי, התשובות היו אחרות לגמרי. "יש לנו מחירי מבצע לסבא וסבתא וזה יוצא 450 שקל. אפשר להירשם גם בטלפון וגם להגיע לפה". התברר כי לא רק שהיה מקום בריכה, היו גם מבצעים והנחות.

כשא' הגיעה בעצמה לבריכת חגור עם מצלמה נסתרת, ראתה בכניסה שלט ובו כל אופציות הרכישה, כולל מינוי תקופתי, כניסה חד פעמית ועוד. עדיים, נציג הבריכה טען כי "הכניסה לבריכה למנויים בלבד. זה סוף העונה ועכשיו זה רק למינויים. אז אין אפשרות להיכנס בלי לקנות מנוי". הנציג העביר לה מספר טלפון של המנהל והסכים להכניס אותה רק לאחר שתרכוש מנוי בשווי 2,500 שקלים.

אך כשתחקירן מערכת חדשות 12 הגיע למקום חצי שעה לאחר מכן, הוא לא הופנה למנהל כלל. יתרה מכך, ניתנה לו האפשרות לרכוש כרטיס חד פעמי או מינוי והוא אינו חויב לרכוש מנוי כדי להיכנס. בנוסף, מחיר המינוי עצמו היה נמוך בהרבה שהוצע לא'.

מהאגודה לזכויות האזרח שייצגה את א' יחד עם הקליניקה לזכויות אדם באוניברסיטת תל אביב נמסר כי הם מאוד מעריכים את ההתנצלות שפרסמה הבריכה במסגרת הסדר כולל שאליו הגיעו הצדדים, שכלל גם פיצוי, וכמו כן מעריכים את ההתחייבות של הבריכה להפיק את הלקחים ולדאוג לכך שהבריכה תהיה פתוחה לכל אחד ואחת.