ועד עובדי משרד הביטחון הודיע היום (חמישי) על החרפת צעדי המחאה שינקטו נגד משרד האוצר, במסגרת המאבק שמתנהל בין שני המשרדים על תנאי העסקת העובדים. כחלק מהמאבק, עוכבה אתמול המראתו של מטוס ועליו מיליארד שקל ממדינה אירופית לישראל. היום עדכנו עובדי משרד הביטחון כי המטוס עדיין מעוכב, והוסיפו מספר עיצומים נוספים, בהם הפסקת תשלומי ארנונה לרשויות מקומיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ועד העובדים הודיע כי לא ישלם ארנונה והיטלים עבור מבני משרד הביטחון בישראל, בהיקף של יותר מחצי מיליארד שקל. הצעד החריף מהווה פגיעה משמעותית ברשויות המקומיות, שעיקר תקציבן מגיע מתשלומי מערכת הביטחון. עוד הנחה הוועד להפסיק את תהליכי ההכרה בישיבות חרדיות ובמכינות קדם צבאיות ונקט בצעדים שימנעו את העברת תקציבים למוסדות אלו.

לטענת העובדים, הסיבה למאבק היא פגיעה מתמשכת בתנאי העסקתם. בין היתר, מציינים במשרד הביטחון כי בשנה האחרונה לא בוצע גיוס ואיוש הולם, מה שגרם לעומס רב על העובדים וכן פגיעה בשכרם. עוד התלוננו בוועד על פגיעה בשכר הבכירים ובמעמדם.

אתמול דווח על מטוס, שעוכב על אדמת אחת ממדינות אירופה שאת שמה לא ניתן לחשוף, בעת שהיה בדרכו לישראל כשעליו שטרות כסף חדשים בסכום כולל של מיליארד שקלים. על המטוס נמצא משלוח של שטרות ישראליים אשר הודפס לבקשת בנק ישראל במדינה אירופאית.