הבהלה מהתפשטות נגיף הקורונה בישראל: אישה שחזרה לאחרונה מסין אושפזה בבית החולים איכילוב בתל אביב בבידוד מוחלט, זאת בחשד שנדבקה בנגיף המסתורי, כך נודע היום (ראשון) לאפלקציית חדשות 12. האישה, שסבלה מתסמינים של מחלת השפעת הגיעה לבדיקה במרפאה של קופת חולים מכבי בגבעתיים, ולאחר שהתברר ששהתה בסין פונתה בדחיפות לביה"ח שם עברה סדרה של בדיקות לגילוי הנגיף. תוצאות הבדיקות צפויות להגיע במהלך היממה הקרובה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל, פועל סיני שעובד בשדרות פונה הערב לבית החולים ברזילי באשקלון לאחר שפיתח תסמינים של מחלת השפעת בחשד שנדבק בנגיף.

חשש למקרה הידבקות בנגיף הקורונה
פינוי הפועל הסיני לביה"ח ברזילי

"מטופלת ישראלית בשנות השישים לחייה שחזרה לפני ארבעה ימים מסין התקבלה היום במחלקה לרפואה דחופה של איכילוב עם חום וסימנים למחלה נשימתית", נמסר מבית החולים איכילוב. "היא הוכנסה מיד לבידוד הייעודי במיון מחשש להידבקות בנגיף הקורונה בתנאים הנדרשים. מצבה טוב והיא ועלתה לאשפוז בבידוד במחלקה פנימית. בית החולים נערך מראש לחשיפת הנגיף כאן בארץ ומיד הפעיל את כל מנגנוני הבטיחות הנדרשים ומתן טיפול מתאים לפי הנחיות משרד הבריאות והיחידה למחלות זיהומיות".

עד כה ארבעה ישראלים נוספים אושפזו בבידוד בבתי חולים ברחבי הארץ לאחר שעלה חשד שנדבקו בווירוס הסיני. תוצאות הבדיקות שנערכו להם שללו את האפשרות כי מדובר בנגיף הקטלני. 

בתוך כך, עובדי המכס בנתב"ג הודיעו מוקדם יותר היום כי הם מסרבים לבדוק נוסעים וכבודה שהגיעו מסין בשל היעדר ציוד מיגון מתאים ומחשש להידבקות בנגיף. לטענתם, למרות שהתריעו על הנושא בפני ההנהלה בעבר הם נותרו ללא מענה עד היום. 

"אנו, עובדי אולם הנוסעים ויחידת הכלבנים, מודעים לסכנות הכרוכות במילוי תפקידנו", כתב  יו"ר ועד אולם הנוסעים ויחידת הכלבנים במכס נתב"ג יזהר אסא במכתב ל לראש מנהל המכס, למנהל רשות המסים ולגורמים נוספים. "אך אנו מצפים מהגורמים המתאימים לספק עבורנו כל אמצעי מיגון אפשרי. עד הסדרת הנושא, לצערנו העובדים לא יבדקו טיסות המגיעות מסין או ממדינות אשר בהן יתגלה הנגיף ויוכרז מצב חירום, עם כל המשמעויות לצעד זה ובאחריותכם".