משרד הבריאות הגיש היום (שני) תלונה במשטרת ישראל נגד האדם שחשוד בתקיפת עובדי המשרד בעת שהגיעו לביקורת בביתו. מוקדם יותר היום שיחזר פקח משרד הבריאות אפי שפר בריאיון לרפי רשף את הרגע בו נתקל באזרח שקילל אותו. בהמשך גם סיפר כיצד הסביבה הקרובה לו מגיבה לעבודה הלא שגרתית שלו בימים אלה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"זה לא היה נעים אבל אנחנו מתמודדים", סיפר שפר והוסיף כי רוב האנשים דווקא מבינים את חשיבות העבודה שהם מבצעים ומפרגנים להם. "יש כאלה שדואגים לבריאות שלנו ושואלים אם אנחנו לא מפחדים להידבק וסך הכל המון אנשים מוקירים את העבודה", הוסיף.

שפר ועמיתיו בדקו כבר עשרות בתים, אך לא מצאנו אנשים שהפרו את תנאי הבידוד. "אנחנו עושים את הבירורים הנדרשים לפני שאנחנו יוצאים לשטח ועושים את הביקורים כביקורי פתע, דופקים בדתות ובודקים שהאדם שצריך להיות בבידוד נמצא בבידוד ועושים את עבודתנו בהתאם להנחיות המשרד", סיפר.

הוא הסביר כי כדי להתגונן הוא מרכיב מסכה על הפנים ובנוסף מגן, חלוק וכפפות. "נכון לעכשיו אנחנו לא נבדקנו אבל אם נידרש להיבדק נעשה מה שצריך בהתאם להנחיות של המשרד", סיפר שפר והוסיף כי יש כאלה ששומרים מהם מרחק אך רבים גם מבינים את החשיבות שבעבודתם.