הגשמים הרבים שירדו אתמול (שבת) גרמו להצפות עזות – וגם לאסון, כאשר גבר ואישה נלכדו למוות במעילת שהוצפה בדרום תל אביב. כוחות המשטרה והכיבוי הוקפצו למקרים רבים ברחבי העיר: אחד מהם, שלמרבה המזל הסתיים בשלום, היה חילוץ מורכב של אדם מדירת מרתף ברחוב אלנבי בעיר. הערב פורסם תיעוד מהאירוע – והקלטת השיחה מרגעי הדרמה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי הודעת מחוז תל אביב במשטרה, סמוך לשעה 12:30 התקבלה שיחה במוקד 100 של המשטרה מאדם לכוד בדירת מרתף מסורגת שהוצפה ברחוב אלנבי בתל אביב. "עם קבלת הדיווח, שוטרי יס"מ מרחב ירקון במחוז תל אביב הגיעו במהרה למקום, פרצו את הסורגים שבחלון הדירה והצליחו לחלץ את הלכוד אשר היה במצב של היפותרמיה".

וכך נשמעה השיחה

דייר: דחוף הצילו, אלנבי, בחצר, אני גר בדירת מרתף - המים מגיעים עד הפופיק ואני לא מצליח לפתוח את הדלת. אם לא יבואו לפתוח את הדלת אני טובע. אי אפשר לצאת מהדירה כי היא מסורגת. חייב מישהו דחוף שיבוא לפתוח

מוקדנית: אתה קומת קרקע?

דייר: כן

מוקדנית: אתה לבד?

דייר: אני לבד פה

מוקדנית: עד איפה המים מגיעים?

דייר: המים עברו את הברכיים ואני פשוט אטבע פה.

מוקדנית: תעמוד על שולחן שיש או משהו

דייר: המים עברו את המנעול והכול מסורג

מוקדנית: תעמוד על משהו גבוה, אני שולחת לך צוות חילוץ של כיבוי אש

נתיבי איילון הוצפו בתל אביב
גם נתיבי איילון הוצפו | צילום: אלי טרבלסי

בעיריית תל אביב מסרו כי במהלך היום ירדו בתל אביב-יפו 92 מ"מ גשם - כמות גשמים חסרת תקדים השווה לכ-20% מההיקף הממוצע בשנה. עיקר הגשם נרשם בשעות 10:30-13:00: בשעות אלו, שבהן גם אירע החילוץ שבתיעוד, ירדו כמויות של מעל 83 מ"מ.

הממטרים הכבדים ביותר נרשמו במשך שעה אחת, בין 10:30 – 11:30, אז ירדו בעיר כ-45 מ"מ. במהלך השבת התקבלו במוקד העירוני מעל ל-1,100 פניות שירות בעקבות נזקי הגשם.

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי מסר הערב: "אני מבקש להביע את תנחומיי למשפחות שני התושבים שנהרגו היום. אני מודה למאות עובדי העירייה שעבדו לאורך כל סוף השבוע וממשיכים לעבוד לאורך כל הלילה למען ביטחון התושבים והחזרת השגרה לעיר"