"אני תומך בהיערכות יתר על פני היערכות חסר" – כך אמר היום (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו בדיון על הקורונה בבית החולים שיבא, בהשתתפות שר הבריאות יעקב ליצמן. נתניהו גם הביע תקווה שישראלים נוספים לא נגועים במחלה והזהיר: "אנחנו באירוע רציני". ליצמן הבהיר שמשרדו מודע לביקורת, ואם תהיה אפשרות להקל על הוראות הבידוד הם ישקלו לעשות כן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"המדיניות שלנו - לדחות עד כמה שניתן את הגעת הנגיף לישראל", אמר נתניהו. "יש טענות על היערכות יתר, ואני מורה ותומך בהיערכות יתר על פני היערכות חסר. אנחנו מקווים שאף אחד מהישראלים אינו נגוע".

ראש הממשלה המשיך: "אנחנו באירוע רציני - הוריתי לשר האוצר לפצות חברות שנפגעות. אנחנו עדיין לא יודעים לאן פני המחלה, לא יודעים אם יש מגפה רחבה או שיש פה משהו יותר מוגבל כמו שפעת או סארס. איננו יודעים. נמשיך בהיערכות היתר הזאת עד שהדברים יתבהרו".

בהלת הקורונה
בהלת הקורונה | צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

השר ליצמן אמר כי הוא "מודע לביקורת, שאנחנו מחמירים מידי, אמרנו שצריך לעמוד בזה - להחמיר כדי שלא ייכנס (הנגיף). כעת אנחנו אנחנו נכנסים לשלב חדש - להחזיר אנשים משם. אם נראה שבמקומות שהוספנו, הונג קונג, תיאלנד, מקאו וסינגפור - בימים הקרובים שאפשר להקל - יכול להיות שאנחנו נקל".

אישה עם מסכה, קורונה
בהלת הקורונה | צילום: kasarp studio, shutterstock

לפני מספר ימים הרחיבה רשות האוכלוסין וההגירה את הגבלות הכניסה לישראל והחליטה למנוע כניסה לישראל בפני אזרחים ממספר מדינות אסייתיות. איסור הכניסה החריג, הנעשה בתיאום משרד הבריאות, יכנס לתוקף מחר ויחול הן על עובדים זרים חדשים שמתוכננים להגיע לישראל והן על עובדים השבים מחופשות במדינות מוצאם. בנוסף, משרד הבריאות יחל לערוך ביקורות פתע בבתים של אנשים שחשודים שלא נכנסו לבידוד לאחר שחזרו ממדינות המזרח עליהן חלות ההגבלות.