במקביל לקמפיין ההסברה של משרד הבריאות למגזר החרדי בנושא הקורונה, אמש (שלישי) פורסם במהדורה המרכזית סרטון מחתונה המונית שהתקיימה בבית שמש, עם מאות משתתפים, בניגוד מוחלט להוראות – שאוסרות על התקהלות מעל 10 אנשים. בעקבות המקרה במשטרה עצרה חשוד בארגון האירוע. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בחתונה שהתקיימה בין שתי משפחות אדמורים, משתי חצרות מהמגזר החרדי. בדרך כלל לאירוע כזה מגיעים 1,000 אנשים, אך הערב היו שם כ-200 אורחים. לאחר שפנינו למארגני האירוע קיבלנו תגובה כללית מטעמם, לפיה הם כן שומרים על ההוראות – מה שסותר את התיעוד.

גורמים מתוך החברה החרדית שחוששים מהמצב הגישו תלונה במשטרה. אותם גורמים פנו לחדשות והתחננו שמשהו ייעשה כדי להעלות את המודעות במגזר.

האם מדובר בחוסר הבנה של הסיטואציה? בזלזול בהוראות? בחוסר אמון ברשויות? או אולי חוסר מודעות, משום שהחברה החרדית איננה מחוברת לתקשורת וללחץ שאוחז ביתר האוכלוסייה בישראל. למרות הניסיונות להסביר את המצב - אין לכך הסבר הגיוני ומדובר בסכנה ממשית.

בעקבות המקרה פורסם כי משטרת ישראל עצרה את החשוד שארגן את החתונה רבת המשתתפים ונפתחה נגדו חקירה במשטרה. החשוד, תושב ירושלים בשנות ה-40 לחייו, נעצר במחסום המנהרות והוא מובל כעת לחקירה. המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, כחלק מהמאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל.