אביבית גונן, חולה מספר 24 בישראל, נדבקה בקורונה כשטסה ליוון באותו המטוס שבו נסעו הצליינים היוונים שביקרו בארץ, ואובחנו בהמשך כחולים. מתוך חדרה המבודד בבית החולים אסותא באשדוד היא מספרת היום (שלישי) על תסמיני המחלה, ומתארת כיצד החליטה - בניגוד להנחיה שקיבלה - להימנע ממגע עם אנשים כי חשה שמשהו אינו כשורה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני בסדר, מרגישה בסך הכל סביר מאוד", סיפרה בפתח הריאיון ל"חמש עם" על מצבה הבריאותי. "אני מרגישה פחות עייפות עכשיו. אין לי כאבי שרירים, יש לי חום שאינו גבוה אבל הוא מתמשך ויש הרבה שיעולים. אבל ההרגשה בסך הכול היא לא של סמרטוט לגמרי. אני יכולה להיות פעילה".

"זה די סטטי", המשיכה גונן. "אני גם מבינה שזה ארוך, מה שהוסבר לי היום על ידי מנהל המחלקה זה שבעצם זה וירוס שהגוף שלנו בכלל לא מכיר. לא כמו שפעת, שהגוף כבר רגיל אליה אז הוא יודע איך להתמודד. צריך לבנות את המערכת החיסונים לגמרי מחדש בהתמודדות, וזה לוקח זמן".

גונן נדבקה בטיסה ליוון ושהתה במדינה ארבעה ימים מבלי לדעת כלל שהיא נושאת את הנגיף. לאחר ששבה לישראל כדי להצביע בבחירות היא חשה ברע, אולם כשפנתה לשאול אם יש חשש לקורונה קיבלה תשובה שלילית. "באותו לילה, מאוחר בלילה, התחלתי להרגיש לא טוב", שחזרה. "יוון עדיין הייתה מוגדרת כמקום ללא קורונה, אז אמרו לי במד"א שבעצם אין סיכוי שנחשפתי וזה סתם וירוס אחר או איזה שהוא חום אחר".

"הם אמרו שאלך לקופות חולים ושאני לא צריכה להיות בשום בידוד, אבל למרות זאת נשארתי בבית כי הרגשתי שמשהו לא בסדר", המשיכה גונן. "חששתי שבכל זאת משהו פה לא בסדר, וביום חמישי יוון הודיעה שחזרו מהארץ קבוצת צליינים, הרבה מהם חולים, וכנראה שאז משרד הבריאות עשה אחד ועוד אחד - והטיסה שבה טסנו הוגדרה כבעייתית".

על החיים בחדר המבודד אמרה: "זה לא פשוט, למרות שפה בבית החולים מנסים לעשות מעל ומעבר כדי שאני לא ארגיש בודדה. מדברים אליי בסקייפ, מתקשרים אליי כל הזמן, כן באים ונכנסים. יש קצת תחושה של מצורעת אבל בסך הכל מנסים לתת את ההרגשה הכי טובה".