דניאל כהן בן ה-13 הוא הילד שנהרג אתמול (רביעי) מפגיעת מערבל בטון בזמן שרכב על קורקינט חשמלי שכור בדרך משה דיין בתל אביב. כהן נפצע בתאונה באורח אנוש, ולאחר שפונה לבית החולים תל השומר תוך כדי ביצוע פעולות החייאה - נקבע מותו. מתנדבי זק"א סייעו למשפחה בעריכת הלווייתו שתתקיים הערב בבית העלמין ירקונים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשעה 16:21 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב דן על הנער שנפגע ממשאית. חובשי רפואת חירום על אופנועי מד"א שלמה לוי ויוסף נהון שהגיעו לזירת האירוע סיפרו: "הנער שכב על הכביש כשהוא מחוסר הכרה. ביצענו בדיקות רפואיות, הוא היה ללא דופק וללא נשימה ומיד התחלנו לבצע בו פעולות החייאה. תוך כדי שאנחנו נלחמים על חייו, העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו במהירות לבית החולים, כשמצבו אנוש".

זירת התאונה בתל אביב בה נהרג צעיר על קורקינט מפגיע
זירת התאונה בתל אביב | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

מהמשטרה נמסר כי נפתחה חקירה לבירור נסיבות התאונה וכי נהג המשאית עוכב לתחנה לצורך מתן עדות. גם בחברת הקורקינטים Lime, שהנער רכב על כלי בבעלותה, בוחנים כיצד אירעה התאונה.

לפי נתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים, בעשור האחרון (2009-2019) נהרגו 9 ילדים מתאונות אופניים וקורקינטים חשמליים. אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים מסרה: "אופניים וקורקינטים חשמליים ממשיכים לגבות קורבנות בנפש. חשוב להבין שאופניים וקורקינטים חשמליים הם כלי רכב לכל דבר ועניין. החוק קבע תנאים ברורים לרכיבה על כלי רכב ממונעים, לפיהם ניתן לרכוב החל מגיל 16 ובתנאי שהרוכב עבר מבחן תיאוריה ומכיר היטב את חוקי הכביש. אנו קוראים להורים: אל תגידו לי זה לא יקרה ודאגו שהילדים פועלים על פי החוק".

מנכ"לית הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עו"ד רחלי טבת ויזל ציינה כי "הרלב"ד רואה בחומרה את התאונה שהתרחשה היום בתל אביב, בה נער כבן 13 רכב בניגוד לגיל המותר בחוק, על קורקינט שיתופי חשמלי. הרלב"ד התריעה לפני מספר חודשים בפני הרשויות המקומיות, כי אין להכניס לתוך הערים מיזמים שיתופיים שלא נותנים מענה ברור, בין היתר, לבדיקה בסיסית ששוכר הכלי הוא בגיל המתאים (מעל גיל 16) ובעל ההרשאה המתאימה. האסון הנוכחי מדגיש את חשיבות הפיקוח והאכיפה בהקשר של הכלים השיתופיים, קורקינטים ואופניים חשמליים".