פיטוריו של העיתונאי יעקב אחימאיר מתפקידו כמגיש ועורך התוכנית "רואים עולם" בכאן 11 עוררו סערה פוליטית שגרמה אפילו לראש הממשלה ובנו להגיב. בשיחה שקיים אחימאיר עם חדשות 12 סיפר העיתונאי הוותיק כי בניגוד לאמירות של ראש הממשלה ובנו: "אני לא חושב שקופחתי בגלל דעותיי הפוליטיות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מעולם לא הסתרתי את דעותיי הפוליטיות - אני רואה את עצמי כמי שמשתייך למחנה הימין בישראל", הבהיר אחימאיר. "התוכנית שלי לא עסקה בפוליטיקה של ישראל זה לא היה היעד של התוכנית וחוץ מזה אני לא מסוגל לבחון כליות ולב של המנהלים - הם החליטו מה שהחליטו".

 

 

בהמשך העיתונאי בן ה-81 טען כי לדעתו מדובר בטעות מקצועית אך פסל את האמירות כי בשל נטיותיו הפוליטיות הופסקה עבודתו בתאגיד: "אני בהחלט הייתי מקבל החלטה שהייתה קובעת להמשיך את התוכנית "רואים עולם" עם עורך אחר כי אין אדם שאין לו תחליף וזה כולל גם אותי". עוד הוסיף: "אני רק יודע שבמרוצת השנים שערכתי את 'רואים עולם' לא נגעתי בנושאים פוליטיים פנימיים של המדינה".

"לא הפתיעה אותי ההחלטה להפסיק את התוכנית", אמר. "הסבירו לי שיש די והותר סיקור של ענייני חוץ בחדשות של התאגיד ועל כן אנו סבורים ומחליטים שהתוכנית וראים עולם מיותרת. בעיני זה לא הסבר סביר מהסיבה הפשוטה שאני לא אחראי לכך שיש סיקור יתר של חדשות חוץ ולפיכך תוכנית רואים עולם מיותרת משום שמלכתחילה אם הם חשבו שהסיקור מוגזם אז לא היה צריך להגיע לידי כך. הייתם צריכים להגיד לעצמכם יש רואים עולם אז לא נגזים".

 

 

עוד אמר: "אני לא יודע אם יש היבט פוליטי אני יכול להגיד שבמרוצת עבודתי ברשות השידור, זו שנסגרה כידוע, מילאתי תפקידים בכירים מאוד בחטיבת החדשות ואילו היו רוצים לנפנף אותי היו עושים את זה כבר פעם - אבל לא עשו את זה". לסיום טען: "להיפך, אני לא חושב שקופחתי מבחינה פוליטית. מבחינה מקצועית יש טעות לדעתי - היה אפשר להמשיך בתוכנית אבל עם עורך אחר זה היה מתקבל אחרת".

הפסקת העסקתו של העיתונאי הוותיק גררה לא מעט תגובות במערכת הפוליטית. ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בחשבון הטוויטר שלו: "יעקוב אחימאיר פוטר מערוץ 'כאן' מפני שאמר באומץ את עמדותיו. זהו מצב בלתי נסבל. אסור שאף עיתונאי או אזרח יחשוש לדבר באופן חופשי, על התקשורת כולה לגנות מציאות זו".בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, גם כן צייץ בחשבון הטוויטר שלו בגנות פיטוריו והפסקת השידור "רואים עולם".

 

אתמול, לאחר שנודע לאחימאיר על פיטוריו הוא כתב בחשבון הפייסבוק שלו: "לא הופתעתי לשיחת הטלפון שהגיעה מן העיתונאי נתי טוקר, שביקש ממני לאשר את הידיעה שהגיעה אליו, בדבר החלטת תאגיד השידור להפסיק את שידורה של התוכנית בעריכתי 'רואים עולם'. ובכן, כמו שאומרים, אני מאשר".

"בעוד שבועות אחדים יופסק שידור התוכנית, כמו גם העסקתי בתאגיד. בגיל 81+ איני נצמד למושב באולפן אשר לפניו ניצבות המצלמות", הוסיף. "אני מצר על כי לא הוחלט להמשיך בשידור התוכנית, עם מנחה אחר. אין אדם שאין לו תחליף. אני נרגש לקרוא תגובות של אכזבה, עקב ביטול התוכנית. גם לתוכנית סולידית צריך לקבוע זמן שידור - במיוחד, בשידור ציבורי. נאמר לי כי לא יימצא לי תפקיד אחר בתאגיד, אבל מקווה כי אמצא דרך להעסיק את עצמי. עד כאן, אם כן, החדשות. והתחזית? עדיין לא ידועה לי. ערב טוב ושקט. עוד תגיע שעת סיכום וסיום לעשרות שנות שידור בשרות המאזינים והצופים".