בישראל אותרו עד כה 25 חולי קורונה - מתוך 2100 בדיקות שנערכו: על רקע נתון זה, ארגון רופאי הציבור יוצא בחריפות נגד משרד הבריאות בטענה שמספר החולים האמיתי - גבוה בהרבה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הקריטריונים לבדיקה כפי שקבע משרד הבריאות ושהגיעו לידי חדשות סוף השבוע מאוד מאוד מצומצמים: רק מי שהגיע מרשימת המדינות שפרסם המשרד נבדק - או מישהו שיודע בוודאות שהיה בסביבת חולה מאומת. מי שחוזר ממדינה אחרת שאינה נכללת במדינות שמצריכות בידוד אך גובלות בה - לא יכול בכלל להיות חשוד שנדבק בנגיף.

ארגון רופאי הציבור כאמור מתייצב מול משרד הבריאות, ושם אומרים: מספר החולים המאובחנים הוא רק קצה הקרחון, יש הרבה יותר חולים - רק שהם לא מאובחנים. די לטמון את הראש בחול ולחפש מתחת לפנס.

על רקע הדברים האלה, מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר הערב בריאיון לדנה ויס בחדשות סוף השבוע כי "אנחנו אמנם עולים במספר החולים, אבל אנחנו עדיין בשלב החשוב שבו אני יודע כל אדם ממי הוא נדבק. זה שלב מאוד חשוב, כי ברגע שנאבד שליטה על הנדבקים יהיו הידבקויות שאנחנו לא מכירים את המקור שלהן ואנחנו נצטרך לנקוט בצעדים יותר קשים".

"לכן אנחנו עולים קצת בצעדים שאנחנו נוקטים כדי לשמור על המצב הזה. אני רוצה שיהיו לי פה כמה שפחות חולים ושכמה שיותר פרוסים על ציר הזמן כדי שהצוותים יידעו לטפל בטיפול הטוב ביותר שניתן", סיכם מנכ"ל משרד הבריאות.