אורה אשכנזי, תושבת תל אביב בת 67, נפלה קורבן לשתי פריצות אלימות - בתוך חודשיים בלבד. באחת הפעמים הפורצים תקפו אותה באכזריות ואורה נזקקה לאשפוז וטיפול בבית החולים. אך למרות שהפורצים תועדו במצלמות האבטחה, במשטרה לא הצליחו לאתרם ועידכנו את אורה כי התיק נסגר. הסיפור נחשף לראשונה אמש על ידי רועי ינובסקי ב"כאן", והיום (חמישי) אורה שיחזרה את הטראומה שחוותה בריאיון לתוכנית "חמש עם עמליה דואק": "בחיים לא חטפתי מכות כאלה, זה היה רצח. מצאתי את עצמי בשלולית של דם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"יש לי תחנת לוטו ובאותו היום הייתה הגרלת לוטו של 80 מיליון שקלים", סיפרה אורה את השתלשלות העניינים ביום שבו אירעה התקיפה הראשונה. "אני עבדתי עד סוף ההגרלה ובסוף ההגרלה פתאום מצאתי את עצמי ללא קליינטים, ללא הילדים, הייתי לבד. ואז אני שומעת 'בום' מכיוון הבית, ואני באה להיכנס מהפרוזדור של החנות לכיוון הבית, ואני מרגישה שמישהו נוגע לי בראש. יותר אני לא זכרתי שום דבר. הותקפתי בצורה אכזרית שאני לא יודעת אם הם היו מוכנים שיעשו את זה לאימא שלהם. פתחתי את הדלת וזעקתי לאחי והוא תכף הזעיק את המשטרה והילדים. ובאמת תודה למשטרה שהגיעו מיד".

אורה סיפרה כי בעקבות המקרה ולאחר שהתאוששה מהתקיפה האכזרית, היא החליטה להתקין בביתה מצלמות אבטחה. כפי שהתברר בהמשך, חששותיה היו מוצדקים - וזמן קצר אחרי התקיפה הראשונה הפורצים החליטו להגיע אל ביתה פעם נוספת. "הם נכנסו ואני שמעתי הדים של הרגליים מהפרוזדור שלי, ואז אני מרימה את הראש ואני רואה שוב פעם את האנשים. אני רואה את הבן אדם. באותן שניות כלי רועדת כי הבת שלי בהיריון, חודש תשיעי, נמצאת בחדר, הדלת שלה סגורה. אני נמצאת בחדר ופחדתי שהם ישמעו אז אני לא זעקתי. יש לי טלפון ליד המיטה למקרה חירום אז הרמתי טלפון למשטרה, לבן שלי. ומיד הגיעו אליי".

אורה העבירה את התיעוד מהפריצה שבו ניתן לראות בבירור גם את הפורצים עצמם לידי המשטרה, אך להפתעה הרבה, נאמר לה כי למרות התיעוד, החשודים במעשה לא אותרו והתיק נסגר. "אני מזועזעת, באותו היום קרה לי נס ואני מפחדת מאוד שתהיה פעם נוספת".

מהמשטרה נמסר בתגובה לפרסום: "אנו רואים בחומרה אלימות מכל סוג שהיא ובפרט זו המופנית נגד קשישים וחסרי ישע, ובהתאם בשנה החולפת נעצרו אלפי חשודים והוגשו אלפי כתבי אישום נגד מעורבים בעבירות אלימות ועבירות רכוש. מיד עם קבלת הדיווח, פתחה המשטרה בחקירה במהלכה בוצעו מגוון פעולות חקירה ואף נעצרו חשודים במעשה. למרות שלא כל מקרה פשיעה מפוענח נוכח חומר הראיות המוגבל ורמת הזיהוי הנדרשת בדין הפלילי, הרי שנמשיך לפעול נגד נגע האלימות ועבירות הרכוש, בכל זמן ובכל מקום".