"אני פונה אליכם מנהיגי ישראל, נדמה לי שאתם פשוט רוצים להשתגע, אך מדוע לגרור יחד אתכם את העם?" – כך אמר היום (רביעי) נשיא המדינה ראובן ריבלין בהתייחסו למשבר הפוליטי המתמשך שמאיים להוביל לבחירות שלישיות בתוך שנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הנשיא, שנשא דברים והניח זר בטקס האזכרה הממלכתי לזכרו של דוד בן גוריון ז"ל במלאות 46 שנים לפטירתו, מתח ביקורת חריפה על התנהלות ראשי המפלגות: "לא אפריז אם אומר שזוהי עת צרה למדינת ישראל ולמשטר בישראל. זו אינה עת צרה לצד פוליטי כזה או אחר. זוהי עת צרה לכולנו, אזרחי המדינה ושליחי הציבור בה".
 
"אני פונה אליכם מנהיגי ישראל- אתם המנהלים משא ומתן ארוך, מתיש, וחסר תוחלת כבר חודשים- הרף לכם!", אמר ריבלין. "חיים חפר, מגדולי יוצרינו, כתב בשיר השכונה האהוב על הנוער: לא רוצים לישון, רוצים להשתגע! ובכן יקיריי, לא ישנתם כבר חודשים, ונדמה לי שאתם פשוט רוצים להשתגע. אם כך תרצו- השתגעו! אך מדוע לגרור יחד אתכם את העם בישראל? יש עוד זמן ואפשר לתקן- הגיעו להסכמות והחזירו את המדינה הזו למסלולה המתוקן".
 
נתניהו וגנץ. בחירה ישירה?
עיבוד: פלאש 90, יונתן סינדל, מרים אלסטר

 
לדבריו "בשנה האחרונה נתקלנו פעם אחר פעם, בלקונות פוליטיות וחוקתיות, ובאנו במבוכה. שבוע אחר שבוע, כותרות העיתונים מכריזות כי נקלענו הפעם למצב חסר תקדים לתרחיש שלא ניבא המחוקק. הלקונות הללו מעידות יותר מכל, על מצב הקיצון, שאליו נקלענו. שתיקתו של החוק מול המצבים 'חסרי התקדים', הם שיקוף של המרחק, אליו נסחפה המערכת הפוליטית שלנו, ממסלול הזרימה השגרתי שלה, אל השוליים, הלא ברורים, הלא מוסדרים, הלא נהירים".
 
הוא התייחס גם לשיח הבוטה ברשתות החברתיות אך ביקש להרגיע ואמר כי "הדמוקרטיה שלנו במשבר, אפילו משבר מתמשך, אך לא בסכנה". ריבלין הדגיש את חשיבות חופש הביטוי ואמר: "ציוצים עצבניים בטוויטר, פוסטים זועמים בפייסבוק ואפילו הפגנות בכיכרות הערים, אין משמעותם מלחמת אחים או קיצה של הדמוקרטיה. לא כל ביטוי הוא הסתה ולא כל מתן ביטוי לעמדה אחרת היא השתקה".