ילדה בת 8 התמוטטה בביתה בחולון בזמן אזעקת צבע אדום שנשמעה היום (שלישי) בעיר. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירה ביצעה בה פעולות החייאה עד שחזר לה הדופק ופינו אותה במצב קשה ויציב לבית החולים וולפסון, כשהיא מורדמת ומונשמת. בהמשך מסרה מנהלת מיון הילדים במרכז הרפואי וולפסון, ד"ר גילה מאירסון, כי חלה התייצבות במצבה של הילדה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"דקה או שתי דקות אחרי האזעקה היא פשוט התמוטטה", סיפרה אמה של הילדה לחדשות 12. "הזמנו מד"א, עשו לה החייאה ומאז אנחנו פה. היא לא הייתה בהכרה בזמן שזה קרה, אנחנו לא יודעים מה זה, מנסים לייצב את המצב שלה".

לא ברור עדיין ממה נגרמה ההתמוטטות שגרמה לדום לב ונכון לעכשיו לא ניתן לקבוע אם הוא נגרם כתוצאה ישירה מהאזעקות. מדובר בתקרית מאוד נדירה בילדים בגיל כזה. ייתכן שלילדה היה מום מולד שגרם להפרעת קצב, והחרדה אולי האיצה את האירוע - אך לא הייתה זו שגרמה לו. בספרות הרפואית לא ידוע על אירועי לב אצל ילדים כתוצאה מחרדה, אבל הנושא עדיין בבדיקה.

בשעה 08:04, בזמן האזעקות באזור גוש דן התקבלה במוקד 101 של מד"א במרחב איילון קריאה על ילדה בת 8 שאיבדה את הכרתה בחולון. "כשהגענו למקום הבחנו בחדר המדרגות של הבניין בילדה כבת 8 מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה", סיפר פרמדיק מד"א אנדרי ירמייב. "סיפרו לנו שבזמן האזעקה הם יצאו להתמגן בחדר המדרגות ואז היא איבדה את הכרתה". 

"הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל פעולות החייאה מתקדמות, עיסויים, הנשמות, מתן מכות חשמל וטיפול תרופתי עד שחזר הדופק", הוסיף הפרמדיק. "ייצבנו את מצבה ואז פינינו אותה לבית החולים כשהיא במצב קשה ויציב, מורדמת ומונשמת".

יואב אבן השתתף בהכנת הידיעה.