הפגנות החרדים נגד תחבורה ציבורית בשבת בגוש דן עולות מדרגה: מאות בני אדם מחו בסוף השבוע בבני ברק נגד הפעלת מערך התחבורה הציבורית בגוש דן ובתל אביב. מאז אמש (שישי) עצרה המשטרה 16 חרדים בגין חסימת כבישים, הפרת הסדר הציבורי ואף זריקת אבנים לעבר השוטרים. המשטרה פועלת באזור על מנת למנוע את חסימות הצירים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי הודעת המשטרה, אמש התקיימה הפגנה בבני ברק ובמהלכה ירדו מפגינים לכביש הראשי במטרה לחסום אותו, בניגוד להוראות השוטרים. אחדים מהמפגינים אף זרקו אבנים לעבר השוטרים שפעלו באזור, ושלושה נעצרו.

ההפגנה התחדשה הבוקר ומפגינים המשיכו לנסות לחסום צירים ראשיים ולתקוף את השוטרים. עד שעות אחר הצהריים עלה מספר העצורים ל-16. במשטרה הבהירו כי לא תותר כל הפרת סדר: "משטרת ישראל תפעל בנחישות נגד אירועי אלימות מכל סוג שהיא".

ההפגנות מתקיימות בשל תחילתה של תחבורה ציבורית בשבת ברחבי גוש דן, שמופעלת על ידי העיריות. בימים האחרונים התפרסמה מודעה ברחבי בני ברק בזו הלשון: "בעקבות המשך חילולי השבת בפרצה ראשונית מסוגה, זו שבת רביעית בערי גוש דן, בהפעלת תחבורה ציבורית בעיצומו של יום השבת.. על פי הוראת גדולי תורה נצא כולנו לזעוק את זעקת השבת המתחללת בראש כל חוצות. שבת קודשנו אינה הפקר!".

ח"כ אלכס קושניר ממפלגת ישראל ביתנו גינה את המחאה ואמר: "עשרות חילונים הפגינו השבת בבני ברק במחאה על הכפייה החרדית, המפגינים הפעילו מוסיקה רועשת והדליקו מנגלים ... בנתיים בשבת האחרונה נעצרו מעל 16 חרדים אחרי חיללו שבת וחסמו כבישים כנגד מייזם התחבורה הציבורית חיה ותן לחיות!".

מערך התחבורה הציבורית בתל אביב ובגוש דן יצא לדרך לפני 3 שבועות, ובשל ההצלחה הוחלט לתגבר הפעילות כבר לאחר סוף השבוע הראשון. זאת, לאחר שיותר מעשרת אלפים ישראלים נסעו בקווי השבת שפעלו בפעם הראשונה.

הערים המפעילות החליטו לא רק להעלות את תדירות הקווים, אלא גם להקדים את תחילת הפעילות, כך שביום שישי הקו הראשון יצא בשעה 17:00 במקום בשעה 18:00, וביום זה השירות יסתיים כרגיל בשעה 2:00 לפנות בוקר. שעות הפעילות בשבת נותרו ללא שינוי.

 

מפת תחבורה ציבורית בשבת בגוש דן
מערך התחבורה הציבורית בשבת בגוש דן | צילום: נעים בשבת, גוגל מפות

אוטובוס שפועל בשבת בגוש דן
אוטובוס שפועל בשבת בגוש דן | צילום: החדשות 12