מכה נוספת למשפחת הקצין שנהרג: אתמול (רביעי) אבד מכשיר הטלפון של אשר שחר, אביו של סרן עמרי שחר ז"ל שנהרג בתאונה ב-2012. במכשיר הטלפון היו תמונות וסרטונים רבים של הבן: תוך זמן קצר גילתה המשפחה כי מישהו לקח את המכשיר, השתמש בו - ואז ניתק אותו. הבוקר (חמישי) האב ביקש להעביר מסר לגנב: "אני חושב שאדם שפוי היה מחזיר את הטלפון הנייד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

משפחתו של שחר ז"ל הציעה פרס כספי ו/או מכשיר טלפון למי שלקח את הנייד - ללא הליך פלילי. עם זאת, האב מתכוון להגיש תלונה למשטרה על מנת לנסות ולאתר את המכשיר, בשל חשיבותו האישית. לא כל התמונות והסרטונים במכשיר גובו, והמשפחה מבקשת ממי שמחזיק בטלפון להחזיר את כרטיס הזיכרון. 

האב אשר אמר הבוקר לחדשות 12: "זה קרה בשעות בוקר, נסעתי עם הבת שלי לביקור רופא והוצאנו ציוד מהרכב ואת הנכדה שלי. שמנו חלק מהדברים בצד וכנראה שהטלפון נשכח או נפל באזור הבית, אזור בקעת האלה. חיפשנו שם באזור ולא מצאנו. הבת שלי התקשרה לטלפון והבינה שמישהו מדבר בו, הייתה שיחה ממתינה. ניסינו עוד פעם-פעמיים ואז ניתקו את הטלפון".

"אפשר למצוא את המכשיר אם מישהו יתאמץ"

"הטלפון מכיל כמעט 300 ג'יגה של תמונות וסרטונים ופרסומים וגם הודעות – עולם שלם נמצא בתוך הטלפון הזה", הסביר האב. "חבל, זה עצוב מאוד". תמונת שומר המסך של הטלפון היא של עמרי ז"ל במדי חיל הים - תמונה שצולמה במהלך מסדר במשלחת לפולין. האב אשר הבהיר כי לתמונה זו ערך רגשי רב - וכך גם לסרטונים ולתמונות, שלא גובו במלואם: "זו תמונה שמלווה אותנו מאז האסון".

עוד סיפר האב: "יש הרבה מאוד תמונות בתוך המכשיר, גם של עמרי וגם של שאר המשפחה. הרבה מאוד סרטונים. מה אנשים צריכים את הטלפון הזה? אין לי בעיה לתת טלפון אחר במקום, הם לא צריכים את כרטיס הזיכרון שיש שם". 

אירית ואשר שחר (צילום: עודד קרני)
הוריו של עמרי שחר | צילום: עודד קרני

"המון אנשים רוצים לסייע ולעזור, עם מקסים"

אשר שחר הביע תקווה שהמשטרה תסייע: "אני במילואים עכשיו, אולי אגיש היום תלונה במשטרה כשהסבב הזה ייגמר. אפשר אולי לאכן את הטלפון הזה, אפשר למצוא אותו אם מישהו באמת יתאמץ וינסה".

במסר לגנב אמר: "הטלפון הזה, מבחינתו זה כמו אבן שאין בה שום דבר אבל מבחינתנו זה עולם ומלואו. אין לי בעיה שיוציא את כרטיס הזיכרון וייתן לי וישאיר את הטלפון אצלו – בשמחה אפילו, אני אתן לו את זה במתנה. אני לא יודע אצל מי זה נמצא. אני חושב שאדם שפוי, אדם מהשורה, היה מחזיר את זה ולא משאיר את זה אצלו. אולי זה אדם שלא מבין עברית".

עוד הודה האב לתגובות הרבות ומחממות הלב: "מה שאנחנו מגלים ב-24 השעות האחרונות זה שעם ישראל הוא עם מקסים, העם הכי טוב שאני מכיר בחיי, אין דברים כאלה. אנשים טובים וישרים, כולם רוצים לסייע ונרתמים למשימה אשתי כתבה בפייסבוק כמה שורות עם תמונה של הילד – זה קיבל מאות שיתופים והרבה אנשים מעורבים בזה ומוכנים לעזור או לשלם אלפי שקלים, רק כדי שיחזירו את הטלפון".

לדבריו, "כזו אהבה ואחדות בעם אתה לא מוצא. אני מאוד מתרגש לראות את התגובות של עם ישראל על אובדן של טלפון לאב שכול – זו האחדות האמיתית. אני קורא לביבי ולגנץ – תקראו את הפוסט הזה ותלמדו מה היא באמת אחדות".

עמרי שחר ז"ל (צילום: חדשות 2)
צילום: חדשות 2

גניבת מכשיר הטלפון מהווה רגע עצוב נוסף עבר משפחת שחר, שנמצאת במאבק ממושך מול המדינה. הסיבה: רצונם של ההורים להביא ילד מזרעו של בנם, שנשאב לאחר המוות. "חצי שעה אחרי שקיבלנו את ההודעה שעמרי מת שאבנו ממנו זרע, אשתי ביקשה", סיפר האב. "היינו בבית משפט כמעט ארבע שנים במאבק עם המדינה על מנת שתהיה המשכיות לעמרי ולהביא לו ילדים".

"השופטת פסקה לטובתנו ונתנה לנו אישור להביא ממנו ילדים לעולם, נתנה הנחיה לאסף הרופא להביא לנו את המבחנות כדי שנעשה שימוש ונביא ילדים ונכדים", הוסיף. עם זאת, הפרקליטות מתנגדת למהלך והאב ציין בצער: "הוצאנו הרבה מאוד כספים, שיכולתי לתת לבת שלי לדירה, כרגע אנחנו במבוי סתום ואנחנו מול שוקת שבורה - זה הבן שלי, למה המדינה צריכה להתערב בהמשכיות שלו?".

האם אירית כתבה אתמול: "גנבו לאשר את הטלפון, הוא נפל לו בקרבת הבית שלנו, כשהתקשרנו לחפש הייתה שיחה ממתינה בטלפון ואחר כך כבר לא ענו! מעבר לעוגמת הנפש הרגילה, כשאובד טלפון, להורה שכול, זה אובדן זכרונות יקר!!! אז אם מישהו יכול לעזור בעצה מה עושים במצב כזה, או רק לשתף שיגיע למישהו שיפעיל לו את המצפון ויחזיר את הטלפון נודה".