סכנה למשתמשים בתוסף מזון להרזיה: בבית החולים בילינסון מאושפזת אישה בשנות ה-70 לחייה עם אי ספיקת כבד, לאחר שצרכה תוסף תזונה המבטיח הרזיה. לפני כשנתיים אושפזה בביה"ח קפלן מטופלת נוספת שסבלה מתסמינים דומים. בעבר הוסר תוסף תזונה של אותה חברה מן המדפים בשל החשש כי הוא מסוכן. רופאים מתריעים כי ככל הנראה קיים קשר ישיר בין השימוש בתוסף התזונה והפגיעה בכבד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ההשערה של הרופאים היא שיש קשר בין תוסף התזונה שנטלה האישה ובין הסיבה לאשפוז. המטופלת הגיעה במצב של אי ספיקת כבד חריפה, ואחרי מספר ימים של בדיקות במסגרתן נשללו אפשרויות נוספות, הנחת העבודה היא שהשימוש בתוסף התזונה הוא זה שגרם לאי ספיקת הכבד. בהערכה זו מעורבים מספר רופאים מומחים שונים.

_OBJ

המטופלת צרכה אבקת חלבון שמיועדת להרזיה באופן קבוע, ויחד איתה גם תה של אותה החברה שמעודד הרזייה. בבית החולים ממתינים לראות אם מצבה של האישה ישתפר, אך אם לא ייתכן מאוד שהיא תאלץ לעבור השתלת כבד.

המאושפזת בבלינסון אינה היחידה שנפגעה מתוסף תזונה שמבטיח הרזיה. לפני כשנתיים התאשפזה בבית החולים קפלן מטופלת שצרכה את אותם שני התוספים בדיוק וסבלה מאי ספיקת כבד חמורה. גם במקרה זה דיברו הרופאים אותה הבחנה.

לתוסף התזונה שצרכו הנשים עבר בעייתי: שלפני למעלה מעשור, אבקה של אותה החברה ירדה מהמדפים בגלל חשש לפגיעה בכבד. משרד הבריאות התערב ובדק אם יש קשר בין צריכת התוסף לבין הפגיעה, אך נראה כי הגיעה העת לבדיקה מחודשת.