עם צאת החג, האווירה החורפית קפצה לביקור בסוכה - בסערה: גשמים ירדו אמש (שני) במספר אזורים בארץ, ובאזור ירושלים היה רועש ובוהק במיוחד. תושבי הבירה והאזורים הסמוכים היו עדים לברקים ולרעמים במשך דקות ארוכות, מלווים בטפטופים לא מעטים. מזג האוויר ההפכפך והסוער צפוי להימשך גם במהלך חול המועד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מזג האוויר היום צפוי להיות חם מהרגיל לעונה, יהיה מעונן חלקית עד מעונן וצפוי גשם מקומי שילווה בסופות רעמים יחידות וקיים חשש לשיטפונות בנחלי הדרום והמזרח.

גם ברביעי מזג האוויר יהיה דומה ותורגש ירידה נוספת בטמפרטורות. עד יום חמישי בשעות הצהריים ייתכן גשם מקומי. בסוף השבוע הטמפרטורות יחזרו להיות רגילות לעונה.

ברקים בשכונת בית צפאפא בירושלים (צילום: יוסי זאבי)
ברקים בשכונת בית צפאפא בירושלים | צילום: יוסי זאבי

בשל מזג האויר, אמש התרחשו תקלות חשמל ביישובים רבים ברחבי בנימין. "חברת החשמל בשיתוף המועצה עסוקים בטיפול בתקלות ואנו תקווה שהן יסתיימו בהקדם", נמסר מהמועצה. "בהזדמנות זאת אנו מבקשים לתזכר את התושבים ליסוע בזהירות ולהמנע מסכנת החלקה בשל הגשמים הראשונים".

בעקבות הממטרים החזקים שהחלו לרדת הערב, בכבאות והצלה לישראל מחוז ירושלים הודיעו כי הם ערוכים בכוחות מתוגברים בשטח. בהוראת מפקד המחוז, טפסר ניסים טויטו, בוצע תגבור נוסף ועיבוי של התחנות במחלצים - בדגש על מחלצים המתמחים בחילוץ ממים זורמים.

בענף ההסברה של כבאות והצלה לישראל ביקשו לשוב ולהזכיר לציבור  "אין להיכנס לנחלים, זרימות מים ומקווי מים. לפעמים גם זרם שנראה על פניו חלש ולא מזיק, יכול במהירות להפוך לנחל שוצף ומסוכן, העלול לגרום לפציעות קשות ואף לסכנת חיים ומוות".

במקרה של היקלעות לזרימת מים, נחל או שיטפון, בשירותי הכבאות וההצלה קוראים לציבור "להתקשר באופן מיידי ללוחמי האש בטלפון 102, ובתוך זמן קצר יגיעו אליכם צוותי חילוץ, מיומנים ומנוסים, עם ציוד חילוץ מתקדם ויסייעו לכם. זכרו! השירות של כבאות והצלה לישראל, ניתן ללא כל עלות. ככל שתמהרו להתקשר, תוכלו לסייע לנו לשמור על חייכם וחיי יקיריכם".

סערת ברקים בירושלים (צילום: הודיה קלמן, TPS)
סערת ברקים בירושלים | צילום: הודיה קלמן, TPS

עוד פורסמו הזהרות של שירותי הכיבוי וההצלה בשל החשש לשיטפונות במדבר יהודה: "לאור כניסה של תא גשם מפותח מכיוון סיני להר הנגב המרכזי והתפתחות מספר תאים משקעים מעל צפון מדבר יהודה (מזרחית לירושלים) עולה הסבירות להתפתחות שיטפונות באגנים במרחבים אלו במהלך הלילה".

עוד נמסר: "אין לחצות אפיקי מים ונחלים זורמים ולא להכנס לשלוליות שלמראית עין נראים עבירים אך עלולים לסחוף את הרכב ולהיות מלכודת מוות. בשל צפי למשבי רוח חזקים הציבור מתבקש לחזק דודי שמש וחפצים אחרים כדי למנוע את נפילתם". בנוסף, בכבאות והצלה לישראל הזהירט כי בגשם ראשון הכבישים מאד חלקים לכן נדרש לנהוג בזהירות רבה.