על אף מזג האוויר החם, יותר ממאה אלף ישראלים עזבו את הסוכה הביתית ויצאו לטייל היום (שני) ברחבי הארץ. הגנים הלאומיים ושמורות הטבע התמלאו במבקרים וכך גם חניוני הלילה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עד שעות הצהריים פקדו כ-120 אלף מטיילים את שמורות הטבע והגנים הלאומיים, וכ-6,000 מטיילים העבירו עת הלילה בחניוני הלילה הפרוסים ברחבי הארץ. בחול המועד מספר המטיילים צפוי לגדול אף יותר. 

סוכות בחניון לילה נחל דרגה (צילום: אסף שלמה מזרחי, רשות הטבע והגנים)
סוכות בחניון לילה נחל דרגה | צילום: אסף שלמה מזרחי, רשות הטבע והגנים

בין האתרים הבולטים בהם ביקרו המטיילים היו הגן הלאומי קיסריה, עם 8000 מבקרים, גן השלושה בו ביקרו 2,600 מטיילים, מצדה ואפק עם 3,000 מטיילים כל אחד. גם שמורת הטבע עין גדי הייתה פופולרית במיוחד, ובה ביקרו 2,800 מטיילים, בעין חמד 1500 מבקרים, בשמורת האלמוגים, במג'רסה ואפולוניה ביקרו כ-1,300 מטיילים.

סוכות: מטיילים ברחבי הארץ (צילום: מוסא קוסייני, רשות הטבע והגנים)
סוכות: מטיילים ברחבי הארץ | צילום: מוסא קוסייני, רשות הטבע והגנים
_OBJ

"שמחנו ש-6000 אנשים התעוררו בערב חג תחת כיפת השמים בחניוני הלילה של רשות הטבע והגנים", אמרה רעיה שורקי, ראש חטיבת קהל וקהילה רשות הטבע והגנים. "על אף מזג האוויר החם והלח אלפי אנשים בחרו לקחת חלק בפעילויות היחודיות שהתקיימו באתרי רשות הטבע והגנים, נהנו לבלות בסוכות הכשרות שנבנו בגנים הלאומיים".

שורקי המשיכה: "בפארק הכרמל ראינו שיתוף פעולה של הציבור בשמירה על טבע נקי, המטיילים הרבים אספו את האשפה אל הפחים הטמונים ושמרו על סביבה נעימה. אנו מזכירים למטיילים להקפיד על כללי הטיול הבטוח, לשמור על הסביבה ולהנות מהטבע".