"הבן שלו היה הדבר הכי חשוב לו בחיים": שלושה ימים בלבד לאחר שבנו בן חצי השנה מת במיטתו, האברך רבי יצחק מאיר ויס התמוטט היום (ראשון) בביתו שבבני ברק בעת השבעה - ומת. סיבת ההתמוטטות אינה ידועה, אך חבריו מעידים כי חווה קושי רב בהתמודדות עם הטרגדיה שפקדה אותו בשבוע שעבר. הלווייתו של ויס תיערך הערב ב-20:00.

עדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאיר ויס ז"ל, בן 31 במותו, היה בוגר ישיבת "מיר" במודיעין עילית, וסייע רבות במערכת הבחירות האחרונה למפלגת יהדות התורה. לאחר התמוטטותו הוזעקו לביתו כוחות הצלה ומד"א, ושם ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות. ויס פונה לבית החולים שיבא בתל השומר כשהוא מורדם ומונשם, אך כעבור זמן קצר נקבע מותו.

ביום חמישי האחרון נמצא בנו התינוק של ויס בדירת המשפחה בבני ברק כשהוא מחוסר הכרה. צוותי רפואה פינו אותו במצב קשה לבית החולים מעייני הישועה בבני ברק, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. האירוע התרחש ככל הנראה בזמן שבן חצי השנה שהה עם המטפלת שלו. על פי הערכות גורמי הרפואה מדובר במוות בעריסה, אך המשטרה עדיין חוקרת את נסיבות המקרה.

"תמיד היה עם חיוך על הפנים"

חברו הקרוב של ויס, יוני אייזנשטיין, קיבל את הבשורה בשעה שהיה בדרכו לניחום האבלים. "הוא היה בחור מאוד מיוחד, רגיש מאוד, אהוב על כולם ותמיד מחייך", סיפר בשיחה עם חדשות 12. "חשוב לי שיזכרו ממנו שהיה תמיד עם חיוך על הפנים, גם ברגעים הכי לחוצים".

אייזנשטיין עבד לצדו של ויס בקמפיין הבחירות של "יהדות התורה". "הוא היה רכז המטה והכל עבר דרכו", סיפר על חברו. "הילד נולד לפני חמישה חודשים במהלך הקמפיין. כנראה שהוא לקח את מותו מאוד מאוד קשה. היום הייתי בדרך אליו... אין לי מילים".

מנהלו של ויס במטה של "יהדות התורה", שלוימי פולק, סיפר גם הוא על הכאב הרב שנגרם מהמוות המפתיע. "איציק עבד אצלנו כרכז במטה ההסברה", סיפר. "הוא היה בחור טוב עם לב זהב, רק מילים טובות אפשר להגיד עליו. זו טרגדיה ענקית".

עוד סיפר פולק על מה שככל הנראה הביא למותו של ויס – אהבתו העמוקה לבנו התינוק: "הוא היה אבא למופת, הבן שלו העסיק אותו כל הזמן. הוא היה הדבר הכי חשוב אצלו בחיים ובשבילו הוא עצר הכל". על מות בנו התינוק של ויס אמר: "הוא לקח את הסיפור הזה מאוד קשה, התוצאה מאוד עצובה וכולנו ממש בהלם. עכשיו מתארגנים ללוויה".