משרד הביטחון העניק אות מופת שיקומי ליזהר דוד, איש שב"כ לשעבר ונפגע פוסט טראומה, שהשתקם באופן מעורר השראה. דוד הוכר כנכה צה"ל לאחר שלקה בהלם קרב במהלך האינתיפאדה השנייה – וכיום, לאחר שיקום ארוך הוא מתנדב ומסייע לנפגעי פוסט טראומה במסע השיקום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בטקס מרגש במחוז דן של אגף השיקום במשרד הביטחון, קיבל יזהר דוד את אות המופת השיקומי – ובכך הפך לנכה הפוסט טראומתי הראשון שלו מוענק העיטור היוקרתי. במשך זמן רב עבר יזהר תהליך שיקום שבמהלכו השלים תואר שני במנהל ומנהיגות ותעודת הוראה. כיום, הוא עוסק בהקמת ארגון גג לעמותות הלומי קרב ואף פרסם ספר אוטוביוגרפי על חייו בצל הפוסט טראומה.

יזהר דוד
יזהר דוד

"פגשתי פצועים רבים ושמעתי על דרכים רבות של שיקום וחזרה לחיים" אמר יזהר בטקס. "אני בחרתי לחזור אחורה אל גיא צלמוות, שם נמצאים רבים כמוני, מגששים את דרכם בעלטה כבדה, רובם כמוני בנו סביבם חומה בצורה ונפשם המדממת אינה נראית לאיש מלבדם. חזרתי בעיקר כדי לומר להם שלא יעשו את הטעות שאני עשיתי. יש לך פצע בנשמה תלך לדבר, תדבר, תציל את החיים שלך וגם את החיים של המשפחה שלך. הגבורה היום זה ללכת ולדבר".

שרית קדרון, מנהלת מחוז דן באגף השיקום של משרד הביטחון מסרה: "יזהר עבר מסלול שיקום ארוך ומעורר השראה, מהיום שבו התיישב לראשונה במשרדי באגף השיקום. מעבר לדרך המיוחדת שיזהר עשה, מתן אות המופת השיקומי לפגוע פוסט טראומה זו גם הצהרה של אגף השיקום, שהלומי קרב הם לא שקופים. יש לנו מעטפת רחבה כדי לסייע להם לממש את עצמם".