במהלך פעילות אכיפה שהתקיימה אתמול (שבת) סמוך ליישוב מבקיעים שבדרום הארץ, שוטרי אגף התנועה עצרו לבדיקה שני טרקטורונים שנסעו בזה אחר זה. בתיעוד מהאירוע שפרסמה המשטרה, ניתן לראות כי באחד מהטרקטורונים נהג ילד בן 11 בלבד - שהרכיב ילד נוסף, בן 10. במהלך הבדיקה גילו השוטרים לתדהמתם כי אביו של בן ה-11 שנהג באותו הזמן על טרקטורון נפרד - היה מודע להתרחשות ואף הרכיב בעצמו מספר גדול יותר של נוסעים ממה שמותר בחוק. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

האב קיבל הזמנה לבית המשפט בגין היתר לבלתי מורשה לרכב על טרקטורון ללא לוחית רישוי, נהיגה בקלות ראש (ללא קשת בטיחות) והסעת 3 נוסעים על טרקטורון המאפשר נסיעה של שני נוסעים בלבד. הטיפול בבנו בן ה-11 הועבר לטיפול יחידת הנוער במשטרה והטרקטורון שעליו רכב הקטין הושבת למשך 30 ימים.

במקרה אחר שאירע באותו האזור, עצרו השוטרים 9 נוסעים שרכבו על טרקטורון אחד, חלקם קטינים. בתיעוד מהאירוע ניתן לראות כי במושב הקדמי של כלי הרכב ישבו 4 מבוגרים, כולל הנהג, בעוד שבתוך הארגז הפתוח ישבו לא פחות מ-5 ילדים. הנהג, תושב המרכז בן 37, קיבל גם הוא זימון למשפט בגין נהיגה בקלות דעת. 

במשטרה ציינו כי "אנו רואים בחומרה רבה את האירועים בהם אחריות המבוגרים וההורים באה לידי ביטוי באופן רשלני המסכן את הילדים. התהפכות או נפילה מהכלי עלולה להיות קטלנית, אגף התנועה ימשיך לאכוף בכל מקום ובנחישות במטרה להציל חיים".