המלחמה החדשה בשפעת: מערכת מיוחדת המבוססת על בינה מלאכותית תנתח את נתוני החולים - ותזמן את מי שנמצא בקבוצת סיכון להתחסן בדחיפות. המערכת, שכבר החלה לעבוד בקופת החולים "מכבי", מאבחנת את מבוטחי הקופה על פי הרקע הרפואי שלהם – ומתקשרת להזמין אותם להתחסן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ד"ר רוני הורוביץ, מומחית לרפואת משפחה ממכבי שירותי בריאות, הסבירה כי המיזם יוכל לפתור סיבוכים רבים אצל מטופלים – ובכך להקדים תרופה למכה. "אם הצלחתי לחסוך ממטופל שפעת ואת הסיבוכים שלה, ואולי אשפוזים או כל דבר אחר, מבחינתי זה רווח נקי", אמרה הורוביץ. "גם אם הלחצנו קצת בהתחלה הפתרון הוא כ"כ פשוט ושווה את זה".

ציונה הופמן, אובחנה כבעלת סיכון מוגבר לסיבוכי שפעת, וקיבלה את השיחה המפתיעה: "קצת הבהיל אותי האמת, אבל החלטתי שאני מתחסנת. זו בהחלט שיחת טלפון מלחיצה". מטופל נוסף שיתף: "בזכות השיחה הגעתי להתחסן מהר יותר - זה היה יכול לקחת הרבה יותר זמן". 

מדי שנה מתים עשרות ישראלים מסיבוכי השפעת, חלקם אנשים צעירים ובריאים - עד שנבדקו. הפרויקט החדש של קופ"ח מכבי, המבוסס על טכנולוגיית בינה מלאכותית של חברת מדיאל ארליסיין שם לעצמו כמטרת על להוריד את מספר הנפטרים – ולהמריץ את המטופלים ללכת להתחסן.