ביום חמישי האחרון, במהלך שעת קריאת סיפור, הבחינה גלי חייט, מנהלת "גן גלי" מהרצליה, שאחד מילדי הגן התעלף במפתיע. בפעולה מקצועית ומהירה ובזכות קורסי הצלה שעברה, העניקה הגננת טיפול רפואי לילד, הנשימה אותו - והצליחה להציל את חייו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הילד, בן שנתיים וחצי, עורר אצל חייט חשד לראשונה כשנשכב לאחור במפתיע בכיסאו. אנשי הצוות ניגש אליו מיד, והבחינו כי הוא במצב שמחייב התערבות רפואית: שפתיו הכחילו ועיניו התגלגלו לאחור, ותוך שניות הוא איבד את הכרתו והחל לפרכס.

חייט, שבעבר התנדבה במד"א, לא נלחצה ומיד הזעיקה אמבולנס. בזמן שצוות הגן הוציא את שאר הילדים מהחדר, היא העניקה לילד טיפול מציל חיים: היא החלה לעסות את חזהו, לדאוג לפתחי אוויר ולהנשים אותו. לאחר ניסיונות רבים, חזרה נשימתו והוא התעורר.

"ידעתי בדיוק מה אני עושה בזכות קורס עזרה ראשונה שעברתי כגננת", היא מספרת לחדשות 12. "חשוב מאוד לכל גננת לעבור קורס כזה. ברגע שהילד חזר לנשום, חזרתי לנשום יחד איתו וחיבקתי אותו חזק".

זוהי לא הפעם הראשונה בה חייט מצילה חיים: לפני מספר שנים, הבחינה בחוף הים באדם מחוסר הכרה שזקוק לסיוע. גם במקרה הזה גילתה תושייה, הנשימה את האדם בחוף והדופק שלו חזר. "זה היה נס", היא אומרת. 

"הטיפול המהיר, המקצועי והאכפתי של גלי מוכיחים כי הגננות הפרטיות עושות מעל ומעבר למען הילדים", מציינת ד"ר שולמית ביסמנובסקי, מנכ"לית ארגון גני הילדים הפרטיים. "הגננת הצליחה להציל חיים, חד משמעית, והעניקה להורים ולגן כולו נס חנוכה אחד גדול".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il