הערב (שני) הותר לפרסום שמה של אחת ההרוגות מתאונת הדרכים הקטלנית אמש בקו האוטובוס 947 סמוך לנתב"ג: היילי ורנברג, ילידת 1984, תושבת ירושלים וחברת קהילת "שיר חדש". בנוסף ליוסף קהלני ז"ל, שתי נשים נוספות נהרגו בתאונה הקשה, אך שמן עדיין לא הותר לפרסום. אחת הפצועות מהאוטובוס: "פתאום היה פיצוץ אדיר, שמעתי צעקות ובכי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בקהילתה של היילי, "שיר חדש" פרסמו הודעת אבל על מותה בתאונה: "אנו מודיעים בצער רב על מותה של חברתנו, שמתה באופן טרגי בתאונת האוטובוס". לפי הודעת הקהילה, הלווייתה תתקיים מחר בשעה 12:30 בבית העלמין הר המנוחות בירושלים.

היילי ורנברג, ההרוגה מתאונת האוטובוס
היילי ורנברג, ההרוגה מתאונת האוטובוס | צילום: פייסבוק

אחת הפצועות בתאונת האוטובוס, מאירה ווהב, סיפרה: "שמעתי רעשים אדירים ופיצוץ. ראיתי בטון שנפל על האוטובוס. שמעתי צעקות ובכי, ראיתי בחורה שוכבת על רצפת האוטובוס. הרגל שלי הייתה למעלה וגם הראש, כנראה מההדף. הרגשתי דימומים על הפנים והיה לי דם על הבגדים".

יוסף קהלני נהרג בתאונה. נכדו: "סבתא חיכתה לו להדלקת נרות"

יוסף קהלני בן ה-79, ששמו הותר הבוקר לפרסום, הוא אחד מארבעת ההרוגים בתאונה בקו 947 אמש סמוך לנמל התעופה בן גוריון. קהלני, תושב פתח תקווה, הותיר אחריו אישה, שלוש בנות ו-14 נכדים. "אשתו ישבה וחיכתה שיבוא להדליק נרות", סיפר הנכד יונתן. הלווייתו תתקיים היום בשעה 15:00 בבית העלמין סגולה בפתח תקווה.

יוסף קהלני ז
יוסף קהלני ז"ל ורעייתו | צילום: באדיבות המשפחה

"הוא היה אדם מאוד רוחני שאהב לטייל בירושלים ומאוד אהב את הנכדים", סיפר הנכד בשיחה עם חדשות 12. "סבא היה אדם שאהב לטייל לבד, לא שם לב לכלום והיה בעולם משלו, לא היה לו טלפון ואם עברת לידו ברחוב הוא לא היה שם לב אלייך עד שלא היית מפנה את תשומת ליבו".

הנכד סיפר גם על הקשר המיוחד בין יוסף למלכה אשתו: "הוא העריץ אותה, היא חיכתה לו שיבוא להדליק נרות חנוכה. היא יושבת ומחכה ולא מאמינה שהוא לא יבוא".

גרסת הנהג: "לא הייתי עייף, הנייד היה בכיס - לא זוכר מה קרה"

בבית משפט השלום בראשון לציון הוארך הבוקר את מעצרו של אלכסנדר לייבמן, נהג האוטובוס בקו 947 שחשוד בגרימת מותם של ארבעה נוסעים ופציעתם של 14 נוספים. בחקירתו הכחיש הנהג כי מכשיר הטלפון הנייד הוא מה שגרם לו לסטות מהכביש ולהתנגש בתחנת הבטון. הוא חשוד בגרימת מוות ברשלנות, נהיגה בקלות דעת וסטייה מנתיב. מעצרו הוארך עד יום חמישי ובמשטרה חוששים כי הוא עלול לשבש מהלכי משפט.

תאונת האוטובוס ליד נתב
תאונת האוטובוס ליד נתב"ג, אמש | צילום: אביב הרץ, TPS

על פי גרסתו של לייבמן, בן 44 מחיפה,הוא לא היה עייף ולא השתמש בטלפון הנייד שלו, שהיה בכלל בתיק. לייבמן טען כי אינו זוכר מה קרה ברגעים שקדמו לתאונה. במשטרה מסרו כי לייבמן משתף פעולה ולדבריו הוא נמצא במצב נפשי קשה מאוד. במשטרה לקחו מהנהג בדיקות דם על מנת לשלול שהיה תחת השפעת סמים או אלכוהול.

הנהג בתאונת האוטובוס שפגע בבטונדה
נהג האוטובוס בתאונת הקטלנית ליד נתב"ג | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

גורמים המעורים בחקירה אומרים שהכביש היה תקין ולא הייתה בעיית ראות ולכן לא ברור להם מה גרם לתאונה הקטלנית. לדבריהם, הנהג לא סיפק הסבר הגיוני ולכן הוצא צו שיאפשר לחדור למכשיר הנייד שלו בכדי לבדוק האם היה עסוק בנייד בזמן הנסיעה ואם כן, באיזה אופן הוא השתמש בו.