ההפגנות נגד הפעלת תחבורה ציבורית בשבת מתרחבות: כ-500 בני אדם, ביניהם רבנים ואנשי ציבור, התאספו אמש (שבת) מול ביתו של ראש העיר תל אביב רון חולדאי, אשר מוביל את המהלך. מאז שלשום בערב, עת התחדשו ההפגנות, נעצרו 16 בני אדם שניסו לחסום כבישים ולתקוף שוטרים. "בשביל מה באנו לארץ ישראל? בשביל לדרוך פה בכפות רגליים ובבוז על כל קודשנו שמסרנו עליהם את הנפש 3000 שנה?", קרא הרב דוד ג'יאמי במהלך ההפגנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הפגנה מול ביתו של חולדאי נגד תחבורה ציבורית בשבת
המפגינים מול ביתו של חולדאי, הערבלהפגנה הגיעו ראש ישיבת מעלה אליהו בתל אביב, הרב חיים גנץ, ראש ישיבת שבי חברון, הרב חננאל אתרוג וראש ישיבת רמת גן, הרב יהושע שפירא. אליהם הצטרף גם חבר מועצת העיר מר נפתלי לוברט. "אין לשלטון מקומי לבוא ולהתערב בחוקי השלטון המרכזי", אמר לוברט. "אנו מבקשים מראש העיר, בואו נמשיך כולנו לחיות ביחד כמו שהבינו מקימי המדינה את הצורך לחיות סביב אותה ציר מרכזי".

הרב ג'יאמי שדיבר בהפגנה אמר: "המאבק הוא על מה זו מדינת ישראל, מדינת ישראל זה מדינה של כל העולם או מדינה יהודית, למה באנו לפה? ככה אומרים כל זקנינו, בשביל מה באנו לארץ ישראל? בשביל לדרוך פה בכפות רגליים ובבוז על כל קודשנו שמסרנו עליהם את הנפש 3000 שנה? בשביל זה באנו לפה? בשביל שנהיה ככל הגויים בית ישראל?".

הפגנה מול ביתו של חולדאי נגד תחבורה ציבורית בשבת
ההפגנות הערב בתל אביב


"כבר שבוע שני שאנחנו מגיעים מול ביתו של ראש העיר, למחות ולהביע עמדה ברורה - עם ישראל רוצה שבת במדינת ישראל - המדינה היהודית", אמר יהונתן פולק, ממארגני המחאה. "לא יתכן שראש עיר אחד יחליט באופן בוטה לפרוץ את הסטטוס קוו ולשנות את צביון המדינה".