התעלומה בשרון - ורגעי הדרמה: הבוקר (שלישי) נקבע מותו של נהג בתאונה בכביש 4 - ולאחר זמן קצר התברר כי הנהג היה דקור. הרקע לאירוע מסתמן כאובדני: הצעיר, תושב חיפה בן 24, ככל הנראה שם קץ לחייו בעקבות אהבה נכזבת. בין הראשונים שהגיעו לזירה וניסו להציל את חייו של הנהג היו לוחמים של שירות בתי הסוהר מבית המעצר "הדרים", הסמוך לזירת התאונה: הם היו עדים לאירוע ופעלו לחלץ אותו מהמכונית, שעלתה באש לאחר ההתנגשות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הנהג התנגש עם רכבו בחלקה האחורי של משאית ועלה באש במהלך נסיעה סמוך למחלף הדרים לכיוון צפון. הוא חולץ מהרכב והובהל לבית החולים מאיר בכפר סבא כשהוא ללא דופק וללא נשימה, אולם שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. נהג המשאית לא נזקק לפינוי. הממצאים בזירה חיזקו את כיוון החקירה שמדובר במעשה אובדני מצד הנהג הצעיר בעקבות משבר רומנטי. 

לוחמי השב"ס, שהיו ערוכים בכניסה למתחם בית הסוהר לצורך פעילות בוקר מבצעית, שמעו זעקות מכיוון כביש 4 - וראו רכב שעולה בלהבות. בשב"ס ציינו כי הלוחמים הבינו שמדובר באירוע חריג - ורצו לכיוון הרכב. הכוחות שהוזעקו לזירה היו לוחמי נחשון מגדוד מרכז ולוחמי "מצדה".

בעזרת מטף הם כיבו את האש מתא הנהג, פרצו את החלון וחילצו את הנהג הרחק מהרכב, שהמשיך לבעור לאחר ההתנגשות. במקביל הם החלו בביצוע פעולות החייאה בנהג הפצוע עד להגעת צוותי רפואה, משטרה וכיבוי לזירה.

תאונה כביש 4 צומת הדרים רכב נשרף
כך נראה הרכב לאחר שעלה באש | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

"עד להגעת כוחות הסיוע, לוחמי יחידת 'מצדה' ולוחמי גדוד מרכז נחשון סגרו את הכביש לתנועה כדי לשמור על שלומם של המעורבים בתאונה וביטחונם של שאר החולפים בכביש", נמסר. הטיפול בנושא הועבר לאחר מכן למשטרה.

לסיכום האירוע החריג, הדגישו בשירות בתי הסוהר: "לוחמי וסוהרי שב"ס ערוכים ומתאמנים לכל תרחיש אפשרי במסגרת עבודתם ובעת הצורך לסייע גם במקרים בהם מעורבים אזרחים תוך כדי גילוי תושיה ואומץ".

מהמשטרה נמסר הבוקר: "מבדיקה ראשונית של שוטרים שהגיעו למקום אותר גבר לכוד ברכב, כשהוא דקור בגופו ורכבו פגע במשאית שנסעה לפניו בכביש. נסיבות האירוע נבדקות". אחד החשדות שעלו הוא שמדובר באירוע על רקע אובדני.

פרמדיק מד"א אוהד ביין וחובש במד"א גנדי בובקוב סיפרו: "כשהגענו למקום, ראינו רכב פרטי מעוך שעולה באש לאחר שהתנגש בחלקה האחורי של משאית. אנשים שהיו עדים לתאונה הספיקו לחלץ מהרכב לפני שנשרף כליל גבר כבן 30 מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק, עם חבלה רב מערכתית קשה. הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו תוך פעולות החייאה לבית החולים, כשמצבו קריטי. נהג המשאית גבר כבן 50 נבדק ולא נזקק לפינוי".