תצפית מדהימה של 10 דולפיננים מצויים נצפו הבוקר (שלישי) - בסמוך לפולג. פקחי היחידה הימית ברשות הטבע והגנים ביצעו סיור בים התיכון באזור כשלפתע למחזה מרהיב של עשרה דולפיננים שוחים להם. "הופתענו לראות תצפית מרשימה של דולפינים בסיור הימי היום", אמר גיא לוויאן פקח היחידה הימית ברשות הטבע והגנים. "מאוד משמח אותנו לפגוש ולעקוב אחר בעלי החיים בים התיכון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הדולפינן המצוי הוא סוג של דולפין והוא היונק הימי הנפוץ ביותר בישראל. מבנה גופו מלא ומגושם וצבעו אפור עד חום עם בטן בגוון בהיר. חרטומו קצר ועבה והוא מופרד על ידי כפל בולט מקדמת הקודקוד. הדולפיננים מגיעים לאורך של 2.5 עד 3.5 מטרים ולהקה ממוצעת מונה חמישה פרטים ומורכבת מנקבות וגורים או מצעירים משני המינים.

דולפינים מול חופי ישראל  (צילום: רשות הטבע והגנים)
דולפינים מול חופי ישראל | צילום: רשות הטבע והגנים

הזכרים שוחים לבדם או בזוגות וחוברים ללהקות מזדמנות. היונק הימי חי מעל מדף היבשת שלאורך חוף הים התיכון ובישראל מספו מוערך בכ-300-400 פרטים. הוא נמצא בסכנת הכחדה כשעיקר הסכנה היא לכידה בשוגג של ציוד דיג.

דולפינים מול חוף פולג (צילום: רשות הטבע והגנים)
דולפינים מול חוף פולג | צילום: רשות הטבע והגנים

איומים נוספים על חייו כוללים את הזיהום בים התיכון, בליעת פסולת ופגיעה במארג המזון. הארגון הבינלאומי לשימור טבע הכריז בשנת 2017 על שטח מדף היבשת שמול חופי ישראל כ"אזור חשוב ליונקים ימיים". הכרזה זו הגיעה בעקבות תצפיות של דולפיננים מצויים ודולפינים מצויים על ידי מרכז חקר מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל לאורך השנים.