שני בני אדם נהרגו בתאונה הקטלנית הבוקר (ראשון) ברמת גן, ולפחות 6 נפצעו לאחר שרכב הסעות התנגש בעוצמה במשאית ונלכד מתחתיה כתוצאה מעוצמת הפגיעה. האזרח הראשון שהתקשר למוקד מד"א דיווח: 
יש כאן תאונה קטלנית. נראה לי עם הרוגים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עד ראייה: כביש אלוף שדה, יש כאן תאונה קטלנית. נראה לי עם הרוגים. מיד אחרי הרמזור. זאת משאית עם טנדר ועם מלא עובדים
מוקד מד"א: ראית אם אנשים יצאו משם? יש לכודים?
עד ראייה: יש לכודים בתוך האוטו, כן. הם לא יכולים לצאת, הם ממש נבלעו מתחת למשאית
מוקד מד"א: כבר בדרך לשם.

נהג המשאית שחזר מוקדם יותר היום בשיחה עם החדשות 12 את רגע ההתנגשות. "הרגשנו בום חזק, גם מקדימה וגם מאחורה - כל התכולה של המשאית שלנו התפזרה בתוך הרכב", סיפר. "כשיצאנו מהמשאית גילינו את מימדי התאונה הקשה הזו". מבירור ראשוני עולי כי המיניבוס הסיע פועלים פלסטינים בעלי אישור שהייה לעבודתם באתר בנייה במרכז הארץ, וההרוגים התגוררו באזור שכם. 

אשר בן שימול, נהג המשאית מהתאונה ברמת גן
אשר בן שימול, נהג המשאית מהתאונה ברמת גן | צילום: none, החדשות 12
תאונת דרכים ברמת גן
המשאית לאחר התאונה | צילום: אור רביד, חדשות 12
זירת התאונה ברמת גן
כך נראתה זירת התאונה הקשה | צילום: none, דוברות כבאות והצלה

"נראה לי שהוא ניסה לעקוף מישהו", הוסיף הנהג. על ההתנגשות אמר: "מה זה בום? בום זו מילה עדינה". בן שימול סיפר כי לא הבחין בנהג שנסע מאחוריו - והוסיף כי לא נפצע למרות ההתנגשות החזקה: "אין לי כאבים בגב, יש לי רעידות ברגליים - כולי רועד, אין לי מה להגיד".

אחד הפצועים במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית

שני ההרוגים נמסעו ברכב הסעות שהתנגש בעוצמה במשאית סמוך למחלף אלוף שדה לכיוון מערב ברמת גן. מחקירה ראשונית של נסיבות התאונה עולה כי מדובר ברכב הסעות שהסיע 8 פועלים פלסטינים למקום עבודתם והתנגש בחלקה האחורי של משאית. כתוצאה מכך, נלכד חלקו הקדמי של הרכב מתחת למשאית. 

זירת התאונה ברמת גן
צוותי הכבאות בזירה, הבוקר | צילום: אבנר בן מנחם, תיעוד מבצעי כב"ה דן
זירת התאונה ברמת גן
זירת התאונה, הבוקר | צילום: none, דוברות כבאות והצלה

צוותי מד"א, כיבוי והצלה ומשטרה שהגיעו לזירה זיהו תאונה ובה משאית התנגשה במיניבוס, כשחלק מהפצועים עדיין לכודים. 6 פצועים נוספים, גברים כבני 30, טופלו ופונו לבית החולים: 2 במצב קשה, 3 במצב בינוני ואחד במצב קל. מבית החולים שיבא נמסר כי פצוע אחד הגיע במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית. כשהוא מורדם ומונשם. חמישה פצועים נוספים הגיעו במצב קל עד בינוני.

"הרכב המסחרי היה לכוד מתחת לחלקה האחורי של המשאית"

חובשת רפואת חירום במד"א, סיסיליה לויטס, סיפרה: "מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד, הרכב המסחרי שהסיע מספר נוסעים היה לכוד מתחת לחלקה האחורי של המשאית ולוחמי האש חילצו ממנו את שמונת הפצועים. יחד עם כוחות גדולים נוספים של מד"א ביצענו בדיקות רפואיות לפצועים שסבלו מפציעות בדרגות שונות, 6 פצועים פונו לבתי החולים שיבא בתל השומר ובילינסון ו 2 נוספים מטופלים בשטח".