בני משפחת תם, שהיו בבית העלמין בראש העין באזכרה לאב המשפחה, הזדעזעו לגלות שקברו של האח הקטן ניר, שנפטר בגיל 9 חודשים, הפך ל"מחסן". כשבני המשפחה הזיזו את השיש שעל הקבר, לתדהמתם הם גילו בפנים כבלי חשמל, מחבת מלוכלכת בשמן, חתיכות בצל מטוגן, מזלג חשמלי ובקבוק קטן של שמן. שר הדתות גינה בחריפות: "אין מחילה על כך" 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"תהיתי מי האדם שמגיע ומכין לעצמו ארוחות בבית העלמין ומסתיר את הציוד בתוך הקבר", כתבה האחות ענבל תם משולם, בפוסט שפרסמה בחשבון הפייסבוק שלה. "אם זה לא ביזוי המת, אז מה כן?".

בשיחה עם חדשות 12 סיפרה ענבל על הזעזוע העמוק והכעס שחוו בני המשפחה. "אני הזדעזעתי והאיש בבית העלמין אמר לי: 'תקשיבי את ממש נסערת, בואי תירגעי', אי אפשר להגיד 'תירגעי' לאדם במצב כזה".

ענבל סיפרה כי באותו הזמן התקיימה בביתה תפילת מנחה לכבוד אזכרתו של אביה. אמרתי לו: "יש אצלי בבית תפילת מנחה, אין לי זמן עכשיו להתעסק בזה. אבל אני אחזור לכאן ואני רוצה לתשובות".

"בעלי ואמא שלי אמרו לי: 'מה זה? לכי תדעי איזה עולם מתנהל שם מתחת, אם זה סמים ואם זה נשקים'", סיפרה ענבל והוסיפה: "מה עוד מחביאים שם?".

שר הדתות יצחק וקנין גינה בשיחה עם חדשות 12 את ההשחתה של הקבר בבית העלמין בראש העין: "אני מגנה בתוקף כל פגיעה בכבוד המת וחילול המצבה .על מעשים כאלה יש להעניש בכל חומרת הדין. מדובר בפגיעה ובביזיון של משפחות שאיבדו את יקירהם ועל כך אין מחילה .אנו נפעל בכל האמצעים העומדים לירשותינו בכדי למגר תופעות אלו.כולל בזיון בית הקברות בחיפה".

בעקבות השחתת המצבה, מנהל בית העלמין שלמה נהרי אמר בשיחה עם חדשות 12 כי ברגעים אלה הוא עושה את דרכו לתחנת המשטרה כדי להגיש תלונה על ההשחתה החמורה של המצבה.

נהרי הוסיף, "חברת קדישא בראש העין הזדעזעה ביחד עם המשפחה מהמראה של חילול הקבר. לצערינו למרות שקיימות מצלמות בבית העלמין אין באפשרותינו לעקוב באופן רציף אחר כל מצבה ומצבה. עם היוודע הדבר פועלת החברה לנסות לגלות מי חילל את הקבר וכן להדביק את מכסה הקבר חזרה למקומו".

ראש עיריית ראש העין שלום בן משה, גינה גם הוא את אירוע ההשחתה החמור בבית העלמין בעיר ואמר לחדשות 12: "אנו רואים את העניין בחומרה. מדובר במקרה חריג ביותר. הנושא הועבר ע"י הנהלת בית העלמין לחקירת המשטרה".