עדיאל לוי קיבל ביום חמישי האחרון את תעודת "המשתקם המצטיין" של משרד הביטחון, בבית הלוחם בחיפה. זאת, בעקבות פציעתו הקשה במבצע צוק איתן באוגוסט 2014 והשיקום שעבר מאז. הוא היה בסכנת חיים, עם כוויות קשות על גופו וחוסר הכרה. לאחר 12 ניתוחים והמון כוח רצון, עבר תהליך ארוך - עד שחזר לחיים מלאי עשייה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עדיאל לוי, לוחם הנדסה ומפקד דחפור מסוג די-9 השתתף בהריסת בית של פעילי חמאס במסגרת מבצע "צוק איתן" באוגוסט 2014. עמוד חשמל קרס על הדחפור שלו - שניצת ועלה באש. עדיאל חילץ את עצמו ובמהלך הפינוי המוסק איבד את ההכרה. הוא הגיע לבית החולים כשיותר מ-60% מחלקי גופו מכוסים בכוויות.

הפגישה הראשונה עם בית החולים הייתה קשה, כאשר הרופא בישר להוריו של שהוא נמצא בסכנת חיים. הוא היה מונשם ומורדם במשך שבועיים במחלקת הכוויות של תל השומר, לאחר פציעתו. "הוא לא יכול להכיר אתכם ממש, הוא עוד לא יכול להגיב אליכם", אמר להם הרופא בבית החולים.

משפחת לוי עברה אז בין תקווה לייאוש. עדיאל עבר 12 ניתוחים, והעביר שנתיים מחייו בבתי החולים. מאז, הוא סיים בהצלחה לימודי תואר ראשון בממשל ודיפלומטיה במכללת ה"בינתחומי" בהרצליה ועובד כקניין רכש בחברת החשמל. 

"למדתי ללכת מחדש, לדבר מחדש ולעשות כל פעולה בסיסית בחיי מחדש", סיפר. "למעשה, נולדתי מחדש. כמוני קיימים פצועים נוספים שיכולים להשתקם ולחזור לחיים משמעותיים ומלאי עשייה ולכם - תפקיד גורלי בהחזרת הפצועים לחיק החברה ולהתמודדות עם המציאות החדשה והמאתגרת שנכפתה עליהם".

המסע של עדיאל הוא אחד מיני רבים, מסעם של החיילים שחוזרים משדה הקרב פצועים בגופם ובנפשם ולא תמיד מקבלים את הסיוע לו הם זקוקים. הניצחון שלו, כך הוא מקווה, יהווה השראה גם עבורם. "אני לא מרגיש משתקם מצטיין", אמר. "מרגיש אדם שלקח את ההזדמנות שנתנו לו. כמו שצריך".