גבר חרדי שרכב על אופניים חשמליים ברחוב רבי עקיבא המרכזי בבני ברק עקב אחרי אוטובוס שעליו הופיעה פרסומת עם תמונתה של גלית גוטמן. לפי התיעוד שהגיע לידינו, נראה הגבר עוצר את רכיבתו בשעה שהאוטובוס עוצר, ומקלף לאט לאט את התמונה שבמרכזה גלית גוטמן. רק לאחר שהפרסומת הושחתה כליל הוא הסתובב והתרחק מהמקום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בשיחה עם החדשות 12 הגיבה גוטמן למעשה, וכינתה אותו "מכוער, מבייש ואלים". הדוגמנית הוסיפה: "אני מזועזעת. אין בתמונה הזו שום דבר שאמור לעצבן מישהו ובכל זאת עצם היותי אישה כבר מפריע לפלג מסוים של אנשים במדינה".

עוד הזהירה גוטמן מההקצנה: "אנחנו לא בדרך לשם, אנחנו כבר שם ממזמן, צריך להתעורר. מי שצריך לעשות את בדק הבית זה הפלג שהוא שייך אליהם, בטח לא אני. אני לא מתכוונת לצמצם את הנשיות שלי בשביל אף אחד. צריך להגדיל את הנוכחות שלנו בתקשורת בפוליטיקה ובכל מקום אפשרי".

‎אורי קידר, מנכ"ל ישראל חופשית, הגיב לתיעוד: "כאשר אנחנו שומעים כל יום מחדש על זכותן של קהילות מסוימות לחיות בהפרדה מגדרית, אין סיבה שלא נראה שוב ושוב תופעות של השחתה פושעת של תמונות נשים במרחב הציבורי.

אורי קידר מנכ
אורי קידר, מנכ"ל ישראל חופשית | צילום: גיא גילעד

 
יעל סיני, מנהלת קשרי ממשל בשדולת הנשים, מסרה: "השחתה ומחיקה של תמונות נשים מפרסומות ומודעות היא תופעה אלימה. האחראים לכך מבקשים להעלים נשים מהמרחב הציבורי. מפחיד לראות איך הבריונות מצליחה להתרחש באמצע היום, ללא כל חשש. על המשטרה לתפוס את העבריין המשחית הזה ולמצות עמו את הדין , כדי שמקרים כאלה לא יחזרו על עצמם. במדינת ישראל לנשים יש זכות בסיסית לנוכחות ונראות במרחב הציבורי וחובתה של משטרת ישראל לעצור את התופעה המסוכנת הזו. אנחנו בשדולת הנשים נמשיך להגן על זכותן של נשים לנוכחות ציבורית ולהיותנו חלק אינטגרלי מהציבור ונפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו אל מול מעשי בריונות כאלו של השחתה והדרה".

בהמשך לפרסום בחדשות 12, ח"כ יוליה מלינובסקי מישראל ביתנו, מסרה: "השחתת מודעות על רקע מגדרי ממשיכה להתרחש כדבר שבשגרה ועוד לאור יום באמצע הרחוב. בכנסת העשרים ניסיתי להעביר חוק שיעניש את אותם משחיתים, אך לצערי שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, טרפדה אותו וכשאנחנו נחשפים לתופעה הזו צריך לשאול אותה לסיבת התנגדותה".

"מי שלא מעוניין לראות נשים במרחב הציבורי ובמוקדי קבלת החלטות צריך להבין שהתפיסה החשוכה הזו לא יכולה ולא צריכה לקבל מקום של כבוד בציבוריות הישראלית. הגיע הזמן שחברות הפרסום וחברות התחבורה הציבורית יתחילו לפעול נגד התופעה יחד עם המשטרה לרבות תביעות אישיות על גרימת נזקים של מי שמשחיתים שלטים עם דמויות נשים. מדינת ישראל לא תהפוך להיות סיפורה של שפחה". 

תגובת חברת דן להשחתת תמונתה של גלית גוטמן על האוטובוס בבני ברק: "השחתת מודעות פרסום הנושאות תמונות נשים מהווה מעשה עברייני אלים שפגיעתו חמורה הרבה מעבר לפן הכלכלי. אנו מקווים שהעבריינים ייתפסו ויימצו עימם את חומרת הדין".