אריה בוגרוב הוא הפעוט שנחנק למוות בגן ילדים בחיפה בתחילת השבוע - כך הותר היום (שלישי) לפרסום. אתמול החליט משרד העבודה והרווחה לסגור את המעון שבו אירעה הטרגדיה הקשה. "הוא נראה כאילו הוא ישן", סיפרו הוריו של אריה. "לא הבנו איך זה קרה ככה‎. בבוקר הכול היה בסדר, נכנסנו ביחד לגן‎".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הוריו של אריה, נטליה וסרגיי‎ בורגוב, סיפרו על הרגעים הראשונים שבהם שמעו על מות בנם: "אני הייתי בגן בבוקר, התקשרו אליי מהגן ואמרו שאני חייבת מהר לנסוע לכאן כי הוא מרגיש לא טוב‎", נזכרה נטליה. "לא הבנתי מה איתו, נסעתי הכי מהר שאני יכולה, וכשהייתי ליד הגן התקשרו שוב ואמרו שאמבולנס כבר לקחו את הילד ואני צריכה לנסוע לרמב"ם. נסעתי לשם למיון ילדים והוא כבר לא היה.‎ שאלתי 'איפה הילד שבא עכשיו מהגן' ואמרו שרוצים לדבר איתי".

הוריו של אריה בוגרוב ז"ל
הוריו של אריה בוגרוב ז"ל

"ממה שאני שמעתי איך שהאמבולנס הגיע הוא כבר היה ללא דופק", סיפרו ההורים הכואבים. אנחנו חושבים שהצוות בגן לא הסתכל מה הוא עושה ואיפה הוא. איך זה ככה שילד כורך חוט? אין מילים. בבוקר הוא היה ילד ובערב לא חזר הביתה".

"הסתכלנו, הוא נראה כאילו הוא ישן", המשיכה האם‎. "לא הבנתי איך זה קרה ככה‎. בבוקר הכול היה בסדר, נכנסנו ביחד לגן‎". השניים סיפרו כי קראו לתינוק אריה כדי שיהיה ילד גדול וחזק: "הוא נולד 4 קילו, נתנו לו שם חזק. הוא כל הזמן היה שמח, היה עושה לכולם שלום עם היד כשיצאנו לטייל בשכונה".

במסגרת חקירת המשטרה נחקרו עד כה כחמש עובדות במקום ונגבו עדויות מהורי הילדים בגן. בחקירה עלה כי הווילון בגן נתלה בסוף השבוע האחרון וכי האירוע הטרגי לא תועד מכיוון שאין מצלמות בגן. עוד עלה כי בגן עבדו שלוש מטפלות בלבד שהשגיחו על 28 ילדים וכי הגן נסגר מנהלתית על ידי משרד העבודה והרווחה. כמו כן, המשטרה הוציאה צו לתפיסת הטלפונים הניידים של עובדות הגן ובהתאם לצו יופקו ממצאים רלוונטיים. בשלב זה, ממתינים החוקרים לחוות דעת מקצועית מהמכון לרפואה משפטית באבו כביר.

"מקרה טרגי"

ביום ראשון מת אריה בן השנתיים כתוצאה מחנק בגן שבו שהה בחיפה. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות מותו, ועיכבה לחקירה חמש עובדות במקום וכן את מנהלת הגן שחשודה בגרימת מוות ברשלנות. בשבוע שעבר התקינו בגן וילון "ונציאני" עם חוט שהגיע עד לרצפה. בדיקה ראשונית מעלה שהילד שיחק בחוט שנכרך סביב צווארו, דבר שככל הנראה הוביל לטרגדיה. 

התינוק אריה בוגרוב ז"ל
התינוק אריה בוגרוב ז"ל

עורכת הדין תמי אולמן המייצגת את מנהלת הגן מסרה: "מדובר במקרה טרגי. המנהלת השקיעה את כל חייה בגן, קשה לה מאד עם האסון. היא יושבת ובוכה, ומתקשה לדבר".

הורים רבים לילדים בגן מיהרו לקחת את ילדיהם לאחר ששמעו על האירוע הקשה. "מטורף להיכנס לגן הזה עכשיו", סיפר בדמעות אב לאחת הילדות. "רק רציתי לראות את הילדה שלי, עד שהביאו לי אותה, זה וואו. תמיד רואים את זה רק בטלוויזיה. תשמרו על הילדים שלכם, תחשבו טוב-טוב למי אתם נותנים את הילדים שלכם".

אם לתינוקת נוספת שרשומה לגן סיפרה בדמעות: "לא ענו לי בהתחלה, ואז אמרו לי 'בואי לקחת את הילדה, התכוונו להתקשר אליך'. הבנתי שזה פה, וגם חברות שלי פנו אליי ואמרו לי. אמרו שיש שם איזה 700 ילדים בגן, לא ידעתי בכלל שיש שם כל כך הרבה ילדים. לא אמרו לי כמה אבל אמרה לי מישהי פה שהמון, ולא ידעתי בכלל. אמרו לי שהיא כל הזמן בהשגחה כי היא הכי קטנה".

התינוק אריה בוגרוב ז"ל
"לא הבנתי איך זה קרה". אריה ז"ל ונטליה

מתורגמן שעובד עם בעלת הגן בו אירע המקרה סיפר בשיחה עם החדשות 12: "ברור שזה קרה בטעות, אף אחד לא עשה שום דבר בכוונה. אם זה היה בכוונה הגברת הייתה עצורה כרגע, אבל זה לא היה משהו בכוונה - את זה אני יכול להגיד לך ב-100 אחוז, דיברתי איתה. היא מאוד נסערת, האישה הזאת מגדלת דורות של ילדים, אף פעם לא הייתה תלונה אפילו על פצע בגן הזה, יש לה נכדים בגילאים האלה".