6 קווים שונים שיעברו במעל 500 תחנות אוטובוס יפעלו בשבת במספר ערים בגוש דן - החל משישי הקרוב. השירות יינתן כרגע בחינם. הערים שמשתתפות במערך הן גבעתיים, קריית אונו, תל אביב-יפו ורמת השרון, כשראשי רשויות נוספים כבר הביעו התעניינות בפרויקט. "אלה שידם אינה משגת ישתמשו מעתה בשירות זה", בירך ראש עיריית קרית אונו ישראל גל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

רשת התחבורה תתבסס על מערך היסעים של אוטובוסים בגודל קטן, הכוללים כל אחד 19 מקומות. המערך יכלול 6 מסלולים שאורכם כ-300 ק"מ ויפעל לאורכן ולרוחבן של הערים המשתתפות בפרויקט ויעצור ביותר מ- 500 תחנות תוך התחשבות באזורים שומרי שבת. שעות הפעילות יהיו ביום שישי בשעות 18:00 עד 02:00, ובשבת בשעות 09:00 עד 17:00.

רשת הקווים תמוספר במספרים 710-705 והמיניבוסים והתחנות יהיו ממותגים כך שניתן יהיה לזהות אותם בקלות, כולל מפות של הקווים בתחנות הייעודיות. הקווים יצאו בתדירות קבועה של כל חצי שעה עגולה, מלבד קו 710 מקריית אונו שייצא כל שעה עגולה.

הנוסעים יוכלו לבצע החלפות בין קווי הרשת, ועם תחילת הפעלת המערך יושק אתר ייעודי עם כל המידע הרלוונטי BuSofash.co.il. מידע על קווים, תחנות ושעות היציאה ניתן לקבל בקישור הבא: https://bit.ly/2KtsDnm.

כל קו שלישי יהיה מונגש, ומעבר לכך, נוסע בעל מוגבלות בתנועה המעוניין להשתמש בשירות יוכל להודיע למוקד הטלפוני לפחות שעתיים מראש, על מנת שיתואם אוטובוס ויישמר עבורו מקום. במקביל להפעלה הזאת, קיימים מגעים מתקדמים לצירוף למיזם ערים נוספות במטרופולין על מנת להרחיב את מערך ההיסעים ובמטרה לשפר את נגישות התושבים במרחב ולהקטין את התלות ברכב הפרטי.

"מיזם חשוב": ראשי העיריות מברכים על הפרויקט

ראשי העיר שהשתתפו במיזם הגיבו בחגיגיות על ההשקה הצפויה. "גבעתיים היא שותפה טבעית למיזם", אמר רון קוניק, ראש עיריית גבעתיים. ישראל גל, ראש עיריית קריית אונו הוסיף: "אלה שידם אינה משגת ישתמשו מעתה בשירות זה".

ראש עירית רמת השרון הוסיף גם דברים משלו: "מערך זה נותן מענה לצורך אמיתי". גם רון חולדאי בירך על המיזם: "מערכת קווי ההסעה במטרופולין גוש-דן היא נדבך חשוב במיוחד".