מניין המתים עלה ל-12: בן 80 שסבל ממחלות רקע והיה בימים האחרונים במצב אנוש כשהוא מורדם ומונשם, נפטר היום (שישי) בבית החולים וולפסון בחולון. החולה חזר מחופשה בטנריף, שם שהה עם אשתו. מבית החולים נמסר כי הוא סבל ממחלות רקע רבות ומצבו היה לא טוב. כל העדכונים 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בנוסף, חולה קורונה בן 73 מת גם הוא מוקדם יותר – כך נמסר מבית החולים רמב"ם. מצבו של הגבר, תושב חיפה שסבל ממחלות רקע רבות, הדרדר לפני ארבעה ימים והוא הונשם ונזקק לדיאליזה. הודעה נמסרה למשפחתו. בשעות הלילה מתו שני חולי קורונה בבתי החולים סורוקה והשרון: בן 93 ובת 76 שסבלו ממחלות רקע קשות. בתוך כך, משרד הבריאות מסר כי מניין הנדבקים בנגיף עלה ל-3,035, מתוכם 49 במצב קשה.

בבית החולים סורוקה הודיעו הלילה על מותו של בן 93, שהועבר אמש מבית אבות כשהוא סובל מחום וקוצר נשימה עם מחלות רקע מורכבות וקשות. עם הגעתו לבית החולים נלקחה לו בדיקה לנגיף הקורונה שנמצאה חיובית. מספר שעות לאחר קבלת התשובה הדרדר מצבו והרופאים נאלצו לקבוע את מותו.

קורונה בישראל  (צילום: JACK GUEZ, פלאש 90)
רף הנדבקים חצה את השלושת אלפים | צילום: JACK GUEZ, פלאש 90

קורונה בישראל (צילום: Ariel Schalit, AP)
שני קורבנות ביממה האחרונה | צילום: Ariel Schalit, AP

מספר דקות לאחר מכן, עדכן בית החולים השרון על נפטרת נוספת: חולת קורונה בת 76 שסבלה גם היא ממחלות רקע קשות. למעלה משבועיים היא הייתה מחוברת למכונות הנשמה, זאת לאחר ששבה ממצרים וככל הנראה נדבקה בטיול.

 

בתוך כך, משרד הבריאות הודיע כי מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עלה ל-3,035. מתוכם 49 במצב קשה, 60 במצב בינוני - והיתר קל. 79 ישראלים החלימו עד כה. על פי הודעת המשרד, 464 חולים מאושפזים בבתי החולים, 410 מטופלים ב"מלונות הקורונה" ועוד 1,509 מקבלים טיפול ביתי.

פינוי חולה עם חשד לקורונה לבי"ח שערי צדק (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
49 ישראלים במצב קשה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אמש נפטרו שלושה חולים: בת 91 שהייתה מונשמת ומורדמת ובמצב אנוש במשך ימים ארוכים שנפטרה בבית החולים וולפסון בחולון. מדובר בחולה שנפטרה לאחר שעל פי החשד נדבקה מבתה, עובדת בית החולים ששוהה בימים אלה בבידוד. 

קורבן נוסף אתמול הוא גבר בן 83 שנדבק בנגיף ואושפז לאחרונה בבית החולים מעייני הישועה בבני ברק. הוא מת לאחר שחלה הידרדרות במצבו. הוא הונשם ומצבו השתפר ביומיים האחרונים, אך לאחר שחלה החמרה במצבו - הוא נפטר. בבית החולים ציינו שהוא סבל גם ממחלות רקע. קורבן נוסף של המחלה נפטר אמש בבית החולים הדסה בירושלים.