פרסום ראשון: משפחתו של הילד בן ה-12 מלוד שנדרס אתמול (רביעי) למוות בכביש 443 במהלך יום הכיפורים טוענת כי הנהג הדורס ניסה להימלט מזירת התאונה. הילד שרכב על אופניו ונפגע מאופנוע, ריאד אבו שריקי ז"ל, מובא היום למנוחות בעירו - בעוד הנהג החשוד בפגיעה עדיין מאושפז בבית החולים. מנהל בית הספר סיפר: "התלמידים קיבלו את זה קשה מאוד, חלק מהם היו איתו בעת האירוע".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לטענת בני המשפחה, הנהג ניסה לברוח לאחר שפגע בריאד: "בכוחותינו מנענו ממנו להימלט מהזירה עד שכוחות המשטרה הגיעו", סיפר מחמד, דודו של הילד. המשטרה פתחה אתמול בבדיקת נסיבות המקרה וערכה בדיקות שנועדו לברר אם הנהג היה תחת השפעת סמים או אלכוהול.

הדוד מחמד הוסיף: "ריאד הוא ילד חרוץ, ילד חביב מאוד על ילדי השכונה ועל בני כיתתו. אוהב מאוד ספורט, רכיבה על סוסים. אבא שלו לקח אותו לרכב על אופניים ביער בן שמן כדי להבטיח שייסע על האופניים כשהכבישים סגורים".

"לצערי הרב הגיע פתאום אופנוען במהירות מאוד גבוהה, פגע בו, העיף אותו למרחק של 5 מטרים", תיאר הדוד את התאונה הקטלנית. "הילד פגע במעקה בטיחות שהיה במקום, האופניים שלו התרסקו. האופנוען ניסה לברוח אך הילדים שהיו במקום עצרו אותו והחזיקו אותו עד להגעת המשטרה".

הדוד הוסיף: "ניידת טיפול נמרץ הביאה אותו לבית החולים אסף הרופא, כשהגענו לבית החולים קיבלנו הודעה שהוא נפטר. אני רוצה להגיד שהילד הזה היה חייכן, עם מוטיבציה מאוד גדולה. הוא יחסר לנו מאוד לכל המשפחה, יחסר לנו החיוך שלו. ייקח המון זמן עד שנחזור לחיים. אני אמנם לא הייתי במקום אבל לפי מה ששמעתי מהילדים שהגיעו לסוכת האבלים – האופנוען ניסה לברוח, האופנוען הוא תושב לוד שאנחנו מכירים את המשפחה והאחים שלו".

מחמד אבו שריקי, דודו של ריאד אבו שריקי (צילום: החדשות12)
מחמד אבו שריקי, דודו של ריאד אבו שריקי | צילום: החדשות12

"בשורה מאוד קשה, תקופה לא קלה בעיר"

ריאד, תלמיד כיתה ה' בבית הספר הקהילתי אל-רשידיה שבלוד, רכב על אופניו במהלך יום הכיפורים ונפגע מאופנוע סמוך לכפר הנוער בן שמן. חובשים ופרמדיקים של מד"א טיפלו בו ופינו אותו לבית החולים אסף הרופא במצב אנוש עם חבלת ראש תוך כדי פעולות החייאה, שם נקבע מותו.

אמין ג'מל, מנהל בית הספר, אמר היום לחדשות 12: "אתמול קיבלנו את הבשורה הקשה הזאת לקראת הצהריים מכך שריאד, תלמיד בית הספר, עבר תאונת דרכים ונפטר. הבשורה הייתה מאוד קשה לנו, בפרט כבית ספר וכצוות הוראה ובכלל בעיר. זאת תקופה לא קלה בעיר".

אמין ג'מל, מנהלו של ריאד אבו שריקי (צילום: החדשות12)
אמין ג'מל, מנהלו של ריאד אבו שריקי | צילום: החדשות12

"היום אספנו את כל המחנכים, דיברנו, יש הרבה מהם שלימדו את ריאד יותר משנה אחת", הוסיף המנהל. "הכנו את עצמנו איך להיכנס לכיתות ואיך לדבר עם התלמידים".

המנהל סיפר כי חלק מהתלמידים היו עדים לאירוע וחלקם הם קרובי משפחה של ריאד: "לכן היה חשוב להכין את עצמנו על מנת שניכנס חזקים מול התלמידים. לאט לאט אנחנו מתחילים לעכל, זה הדבר שלא קל לעכל אותו. אנחנו משתתפים בצער המשפחה, בצער האם ואב, מחזקים את ידיהם ומקווים שיצליחו לעבור את התקופה הקשה הזאת".

סוכת האבלים בבית משפחת אבו שריקי (צילום: החדשות12)
סוכת האבלים בבית משפחת אבו שריקי | צילום: החדשות12

המנהל ג'מל הוסיף מסר לתלמידים שרוכבים על אופניים חשמליים: "אי אפשר להאשים אף אחד ואני לא רוצה להאשים אף אחד. חשוב שייקחו את כל אמצעי הזהירות בחשבון ושיהיו זהירים, כל אחד צריך להיות זהיר – גם על הכביש וגם על המדרכה". 

קיר הזיכרון שציירו חבריו של ריאד אבו שריקי (צילום: החדשות12)
קיר הזיכרון שציירו חבריו של ריאד בבית הספר | צילום: החדשות12

פרמדיקית מד"א תרצה כרמי סיפרה אתמול: "על הכביש המהיר שכב הילד כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה כשהוא סובל מחבלת ראש קשה. אזרחים שהיו במקום העניקו לו טיפול רפואי וביצעו בו פעולות החייאה בסיסיות בהדרכה של מוקד מד"א, המשכנו את הטיפול הרפואי ותוך כדי ביצוע פעולות החייאה מתקדמות פינינו אותו במצב אנוש לבית החולים שם לאחר מאמצי החייאה רבים נקבע מותו".