במועצת עיריית תל אביב-יפו התקבלה היום (שני) החלטה: להוציא את הכלים החד פעמיים ממוסדות החינוך בארוחות הילדים. במסגרת המהלך העירוני, ירכוש מנהל החינוך עבור ילדי הצהרונים בבתי הספר בכתות א'-ג', ערכה אישית ממותגת הכוללת כלים רב פעמיים לארוחת הצהריים. ההצטיידות וחלוקת הערכות תיעשה בחודשים הקרובים, עד סיום שנת 2019. כמו כן, לילדי בתי הספר יצורף מארז רב פעמי להחזרת הכלים לשטיפה בבתים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

גני הילדים יצוידו בכלים רב פעמיים לשימוש בגן עצמו, כשבשלב הראשון יותקנו בעשרות גנים מדיחי כלים. המטרה בהתקנת המדיח היא לסייע לאנשי הצוות ולהקל על עבודת השטיפה. בהמשך יושלמו הבדיקות ביתר כיתות הגן, כדי להכין אותן להכנסת מדיח כלים. סה"כ מדובר בכ-20,000 ילדי צהרונים בגנים ובבתי הספר המוזנים בארוחת צהריים.

במקביל, חברת "יובל חינוך", האחראית על שינוע המזון החם לגני הילדים, תחל לעבוד על שינוי תנאי החוזה מול המפעילים, על מנת שהמזון החם יוגש בשנת הלימודים הבאה – בכלי נירוסטה. סגנית ראש העירייה, ציפי ברנד אמרה: "מדובר במהלך עירוני מורכב שערך מספר חודשים ודרש תיאום בין גורמים רבים כולל מנהל חינוך ושירותי הבריאות, וזאת על מנת לספק מענה בריא ובטוח לילדי העיר, ללא פגיעה בכוח האדם שבצהרונים".

"מלבד הערך הסביבתי של המהלך יש להחלטה בעיקר ערך חינוכי: הילדים שלנו דואגים לעתיד העולם שאליו הם גדלים", הוסיפה ברנד. "זהו עוד נדבך ברתימת מערכת החינוך, ילדי ותושבי העיר לחינוך סביבתי, מתוך אמונה כי הילדים הם סוכני שינוי לקידום ועידוד עשייה העירונית לקידום ערכי קיימות, שיתוף קהילה ובריאות".

מנהלת מנהל החינוך שירלי רימון ברכה על המהלך הצפוי: "מהלך זה מצטרף לשורה של תהליכים עירוניים המקדמים חשיבה על קיימות. במערכת החינוך העירונית לומדים הילדים על איכות הסביבה ואקולוגיה ומובילים פרויקטים דרך הסיירות הירוקות של התלמידים ועוד. המדיום הוא המסר – בזה מתחיל החינוך".