סיבת מותו של איתמר פוקס ז"ל, לא נמצאת בראש סדר הפחדים של ההורים. בגיל 19 הוא קיפח את חייו בתאונה בלתי צפויה. הוא קפץ לבריכת נוי בצפון תל אביב ומת. לתאונה הזאת קדמו נורות אזהרה שהבהבו באדום בוהק. 5 נחקרו באזהרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"איתמר היה ילד זורח" מספרת טניה פוקס, אמו של איתמר ז"ל שהתחשמל למוות בבריכה בצפון תל אביב. "פשוט הקסים את כולם. הייתה לו דרך לגרום לכל אחד להאמין שהוא שם בשבילו".

איתמר פוקס ז"ל שהתחשמל למוות בת"א (צילום: באדיבות המשפחה)
איתמר פוקס ז"ל שהתחשמל למוות בת"א | צילום: באדיבות המשפחה

שלושה מקרי התחשמלות התרחשו באותה בריכת נוי ולמרות הדיווחים, איש לא עשה דבר. חודשים אחדים לפני כן הגיעה הילה אשכנזי עם בנה בן ה-5. הילד שהיה מרוכז בגביע הגלידה שאכל לא שם לב ומעד לתוך הבריכה: "הגעתי לשם והילד היה פשוט שמוט", סיפרה האם. המשטרה הגיעה וגם מגן דוד אדום ומאז כך היא מספרת, לא חזרו אליה.

מיכה, תושב תל אביב שהגיע עם בנו בן ה-12 למתחם מספר: "הבן שלי אומר תראה איך הבריכה מחשמלת. דיווחתי לעירייה וקיבלתי תגובה שפנייתי התקבלה".

בריכה, תל אביב, התחשמלות, ברכת נוי, בריכת נוי (צילום: יששכר ויס, תיעוד מבצעי מד"א)
צילום: יששכר ויס, תיעוד מבצעי מד"א

שלושה שבועות אחר כך, התחשמל איתמר למוות. "היה לו חם והוא רצה להתקרר קצת", סיפרו חבריו. "פתאום הוא נפל אחורה". תומר, חברו של איתמר שראה שמשהו לא כשורה לא היסס וזינק מיד לתוך הבריכה: "הרגשתי שהרגליים והלסת שלי ננעלות, רציתי לצעוק אבל לא הצלחתי". הוא נפצע בינוני ורק אחרי שהתאושש הוא עודכן על מותו של איתמר.

עורכי הדין אביתר קציר וגיורא אבן צור המלווים את משפחת פוקס מסרו כי המשפחה עוקבת מקרוב אחר חקירת המשטרה. היא מצפה  שהבדיקה לא תפסח על כל אותם גופים ואנשים, שידעו על קיומה של מלכודת מוות בליבו של אזור בילוי פתוח לציבור והומה בצעירים‎

עורך הדין אביתר קציר (צילום: יח"צ)
עו"ד אביתר קציר | צילום: יח"צ
עורך הדין גיורא אבן צור (צילום: יח"צ)
עו"ד גיורא אבן צור | צילום: יח"צמחברת שותפות ניהול מגדלי זיו נמסר בתגובה: "אנו משתתפים בצערה הכבד של משפחת פוקס. מאחר והאירוע עודנו מצוי תחת חקירה, אנו מנועים מלהתייחס לנושא, אך נציין באופן כללי שטענותיכם שגויות. החברה ועובדיה משתפים פעולה באופן מלא, מתוך תקווה שממצאי החקירה יתבררו במהרה ויובהר שלחברה או למי מעובדיה אין אחריות לאירוע.

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה: "אנו משתתפים בצערה של משפחת המנוח ז"ל. מדובר באירוע שארע בשטח פרטי אשר האחריות המלאה על תחזוקתו מוטלת על בעליו בלבד. פנייתו של האזרח למוקד 106 טרם האירוע נענתה בסמוך לקבלת הדיווח. פנייה נוספת התקבלה במוקד רק לאחר האירוע ואף לגביה ניתן מענה ענייני".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "מטבע הדברים אנו מנועים מלפרט אודות חקירות מתנהלות, עם זאת נציין כי במסגרת החקירה, המלווה ע"י הפרקליטות, בוצעו פעולות חקירתיות מקיפות ומורכבות ובכלל זה חקירת מספר חשודים וגביית עדויות מגורמים נוספים, הכל במטרה להגיע לחקר האמת. אנו משתתפים בצערה של המשפחה".