אסון בגן הילדים: תינוק בן שנתיים מת היום (ראשון) כתוצאה מחנק בגן שבו שהה בחיפה. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות מותו ועיכבה לחקירה חמש עובדות במקום וגם את מנהלת הגן שחשודה בגרימת מוות ברשלנות. בימים האחרונים התקינו בגן וילון "ונציאני" עם חוט שהגיע עד לרצפה ובדיקה ראשונית מעלה שהילד שיחק בחוט שנכרך סביב צווארו, דבר שככל הנראה הוביל לטרגדיה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עורכת הדין תמי אולמן המייצגת את מנהלת הגן מסרה: "מדובר במקרה טרגי. המנהלת השקיעה את כל חייה בגן, קשה לה מאד עם האסון. היא יושבת ובוכה ומתקשה לדבר".

הורים רבים לילדים בגן מיהרו לקחת את ילדיהם לאחר ששמעו על האירוע הקשה. "מטורף להיכנס לגן הזה עכשיו", סיפר בדמעות אב לאחת הילדות. "רק רציתי לראות את הילדה שלי, עד שהביאו לי אותה, זה וואו. תמיד רואים את זה רק בטלוויזיה. תשמרו על הילדים שלכם, תחשבו טוב-טוב למי אתם נותנים את הילדים שלכם".

גן ילדים, אילוסטרציה
אסון בגן הילדים, אילוסטרציה | צילום: חדשות

הוא תיאר את הגרעים המבהילים שבהם הוזעק אל הגן: "דיברתי עם אשתי, היא אמרה לי הכול בסדר, ואז לפני חצי שעה היא התקשרה ואמרה לי 'לך קח את הילדה מהגן'. עוברים לך דברים בראש, גם אם זאת לא הילדה שלך, אתה מאחל שהילדה שלך תהיה בסדר וגם הילד או הילדה של האחרים. אני לא מאחל את זה לאף הורה, אני חושב שעם כל מה שקורה היום בארץ זה הדבר הכי חשוב. לא מאחל לאף הורה את מה שאני עברתי בחצי שעה, בחיים לא נסעתי כל כך מהר".

אימא לתינוקת נוספת בגן סיפרה בדמעות: "לא ענו לי בהתחלה, ואז אמרו לי 'בואי לקחת את הילדה, התכוונו להתקשר אליך', והבנתי שזה פה וגם חברות שלי פנו אליי ואמרו לי. אמרו שיש שם איזה 700 ילדים בגן, לא ידעתי בכלל שיש שם כל כך הרבה ילדים, לא אמרו לי כמה אבל אמרה לי מישהי פה שהמון, ולא ידעתי בכלל. אמרו לי שהיא כל הזמן בהשגחה כי היא הכי קטנה".

מתורגמן שעובד עם בעלת הגן בו אירע המקרה סיפר בשיחה עם החדשות 12: "ברור שזה קרה בטעות, אף אחד לא עשה שום דבר בכוונה. אם זה היה בכוונה הגברת הייתה עצורה כרגע, אבל זה לא היה משהו בכוונה - את זה אני יכול להגיד לך ב-100 אחוז, דיברתי איתה. היא מאוד נסערת, האישה הזאת מגדלת דורות של ילדים, אף פעם לא הייתה תלונה אפילו על פצע בגן הזה, יש לה נכדים בגילאים האלה".

בהכנת הידיעה השתתף כרמל ליבמן