ההדלפה, השיחות עם השופט - והחקירה? בכירי אגף החקירות במשטרה ייפגשו בתחילת השבוע עם הפרקליטות לדיון בשאלה אם לפתוח בחקירה מחודשת בפרשת השיחות שנמצאו בטלפון הנייד של ראש לשכת עו"ד לשעבר, אפי נוה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פרקליטו של נוה ביקש לחקור איך חומרי הטלפון שלו ממשיכים להיות מופצים כשהאצבע המאשימה הופנתה לעברה של העיתונאית הדס שטייף, שהחזיקה בעבר בתכתובות מתוך הנייד שלו אך טענה כי אין בידה חומרים נוספים. 

 

כאמור במקביל לבחינת האפשרות לחקור זאת, בדיון מחר ידונו אם צריכים לפתוח בחקירה או בבדיקה באשר להתכתבות בין נוה לשופט, שעל פניו עוסקת בהיבטים בעייתיים של המינוי שלו לאחר מכן. מקור בפרקליטות אמר כי כל חומרי הטלפון נסרקו בעבר על ידי שופט, אך ייתכן שהבדיקה לא התבצעה כראוי. 

אתמול הודיעה הרשות השופטת כי מבחינתה אין כל בעיה בפרסום החומרים מהטלפון של נוה למרות שעל החומרים הוצא צו איסור פרסום. "הרשות השופטת מצידה אינה מבקשת לחסות דבר ואין לה כל התנגדות שהחומרים ייחשפו, ככל שהדבר תלוי בה, על מנת לשים קץ למסע ההכפשות חסר האחריות נגד שופטי ישראל", נכתב בהודעה.

אתמול התפרסמו בבלוג האמריקני "תיקון עולם" מידע מהטלפון של נוה, ונראה שהודעת הרשות השופטת מתייחסת לפרסומים מהסוג הזה בעניין הפרשה של יו"ר לשכת עורכי הדין לשעבר: "בימים האחרונים אנו עדים לפרסומים שונים בדבר חומרים שנטען שנלקחו מתוך הטלפון הנייד של עו"ד אפי נוה ובדבר הקלטות והתכתבויות שקיים לפי הנטען עם שרים, פוליטיקאים, שופטים ועיתונאים לפני כשלוש שנים".

ההודעה התייחסה גם להערכה שצו איסור הפרסום הוצא לבקשתו של עו"ד אפי נוה. "בעקבות פרסומים אלה, הרשות השופטת רואה לנכון לציין כי על פי הפרסומים בכלי התקשורת צו איסור הפרסום שהוצא לגבי חומרים אלה ניתן לבקשתו של עו"ד אפי נוה, במסגרת הליכים משפטיים הוא צד להם, ולשם הגנה שאותה ביקש על פרטיותו", נכתב.