זמן איכות עם הנכדים בחו"ל, את ההורים - משאירים בארץ: על פי מחקר ענקית התיירות "בוקינג קום", המגמה החדשה בעולם התיירות הולכת להיות נפוצה במיוחד בשנת 2020. ויש לה אפילו שם: "גרמפינג". היעדים הפופולאריים? לונדון, ברצלונה, כרתים ולרנקה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את הטיסה להונגריה עושים ניצה ושמעון אזרן, זוג פנסיונרים מנהריה, עם חמשת הנכדים - וזו אינה הפעם הראשונה. "בעלי לא מוכן לוותר על טיול עם הנכדים, הוא אומר שהוא רוצה להוריש להם חוויות", מספרת ניצה, והיא לא לבד. מחקר שערכה ענקית התיירות "בוקינג קום" בקרב למעלה מעשרים אלף מטיילים, זיהה את הטרנד שנראה שהולך להיות נפוץ במיוחד בשנת 2020: חופשה עם סבא וסבתא, את ההורים משאירים בבית.

כששאלנו מדוע סבא וסבתא מעדיפים לצאת לטיולים בחו"ל עם הנכדים, כמעט 75% מהסבים והסבתות אמרו שהזמן הזה עוזר להם להרגיש צעירים יותר. כרבע מהם, עושים את זה כדי לתת להורים זמן לעצמם, בלי הילדים.

"הסבים והסבתות מרוויחים במיוחד - כי הם מרגישים משמעותיים, הם בונים קשר עם הנכדים ומרגישים משמעותיים גם כלפי הילדים שלהם", מסבירה שרון צונן, פסיכולוגית חינוכית מומחית. "הם מרגישים שהם תורמים, ועוזרים להורים לנוח טיפונת מהמירוץ". גילה רגב, שטסה עם נכדיה מספר פעמים לחו"ל מספרת: "הקשר שנוצר בין הנכדים והסבא וסבתא כשהם נמצאים לבד, הוא קשר שהוא שאין לו מחיר".

גם חברות התעופה בעולם מדווחות על עלייה מתמדת במספרים, רק בין שנת 2018 ל-2019 נרשמה עלייה של כ-13%. החוויה המשותפת הזאת היא כיף גדול, לכל הצדדים, אבל כדאי לזכור: לא חייבים להרחיק מעבר לים כדי לבלות זמן איכות עם הנכדים. מה שעבד פעם - יכול להמשיך לעבוד גם היום.