רובי, אביה של בת ה-10 שנפצעה קשה מנפילת עץ בעמק חפר בשיחה עם חדשות 12: "אני חושב שהיה פה פשוט ביש מזל". הילדה עשתה הבוקר (שני) את דרכה לבית הספר עם חברה מהשכונה (8), ובעודן בתחנת ההסעה קרס עליהן עץ, ככל הנראה בשל הרוחות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"נפל פשוט עץ ונעקר, אין לנו שום פרטים. אני חושב שהיה פה פשוט ביש מזל לא מעבר לזה", אמר האב בעוד ביתו בחדר הניתוח בבית החולים לניאדו. "היה לה מזל גדול שהיא לא מתה". 

הילדות עשו את דרכן לבית הספר, ובזמן ששהו בתחנת הסעה בקיבוץ - לפתע קרס עליהן העץ. ככל הנראה שהעץ קרס כתוצאה מהרוחות העזות שנושבות בימים האחרונים.

עץ דקל שקרס בקיבוץ בחן
עץ דקל שקרס בקיבוץ בחן

צוותי מד"א שהוזעקו למקום פינו אותן לבתי החולים מאיר בכפר סבא ולניאדו בנתניה. בת ה-10 במצב קשה, כשהיא בהכרה, מצבה יציב והיא סובלת מחבלה רב מערכתית. בת ה-8 פונתה במצב קל עם חבלות קלות בראש וברגל. 

"אני מתגורר בסמוך ויצאתי מיד למקום, ראיתי עץ דקל גדול שקרס", סיפר רמי גפני, חובש בכיר במד"א. "ילדה כבת 8 שנלכדה מתחת לעץ חילצה את עצמה ושכבה מתחת לענפים".  

עץ דקל שקרס בקיבוץ בחן
עץ דקל שקרס בקיבוץ בחן

"הגיעה אלינו ילדה אחרי שנחבלה מעץ דקל שנפל עליה, היא הגיעה עם חבלות ראש, חזה, בטן ואגן, עם סימנים של חבלה רב מערכתית", סיפר לחדשות 12 ד"ר אהוד רוזנבלום, מנהל מיון הילדים בבית החולים לניאדו.

"היא נזקקה לפעולות לייצוב בחדר הטראומה כולל מתן דם וטיפולים משלימים", הוסיף ד"ר רוזנבלום. "הפציעה היא פציעה קשה אבל יציבה. כשהיא הגיעה היא הייתה בהכרה מעורפלת, לאורך הטיפול היא הגיבה קצת יותר".