בצל דוח העוני האלטרנטיבי של "לתת" שפורסם בשבוע שעבר, הארגון יזם הבוקר (חמישי) מיצג בשוק הכרמל שקורא לציבור להצטרף לקריאה לממשלה הבאה "להפסיק לשמר את העוני ולהכניס את הטיפול בו כיעד מרכזי בקווי היסוד של הממשלה, על מנת לאפשר קיום בסיסי בכבוד לקשישים ואופק ועתיד טוב יותר, למיליון ילדים עניים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המיצג יפעל היום ומחר תחת המוטו "מפסיקים לשמר את העוני". המיצג בנוי מקופסאות שימורים שנושאות את תמונותיהם של עשרות חברי כנסת ויושבי ראש מפלגות מכל הקשת הפוליטית. לדברי הארגון, המטרה היא "להמחיש את הצורך האקוטי בשינוי בסדר העדיפויות הלאומי, על מנת להביא לשינוי מהותי בחיים של האוכלוסיות המוחלשות ביותר של המדינה".

על כל אחת מקופסאות השימורים יוצגו בין היתר ה"רכיבים", כלומר נתוני העוני העיקריים, מה העוני "עלול להכיל" ומה "התאריך המומלץ" להתחיל בטיפול בבעיה. "מערכות הבחירות הרצופות, התמקדו בעיקר בגושים פוליטיים וספינים תקשורתיים עם התייחסות מינורית לבעיות הקשות המאפיינות את החברה הישראלית, כגון צמצום העוני והפערים החברתיים", נמסר מלתת.

בארגון הוסיפו כי "נראה כי פעם אחר פעם נושא הטיפול בעוני נדחק לשוליים ויורד מסדר היום הציבורי ואת מקומו תופס שיח על נושאים פוליטיים, אישיים, תקשורתיים וביטחוניים. ללא שיח ציבורי ותמריץ למקבלי ההחלטות וכל עוד אין כלים מערכתיים ותכנית ממשלתית ותהליכים ארוכי טווח, גם אין סיכוי ליצור שינוי חברתי מהותי, שיביא לצמצום העוני ואי השוויון, ולכן, בארגון לתת קוראים לכולם לבוא למיצג, ולהגיד בקול ברור שאנחנו מפסיקים לשמר את העוני בישראל".