אחרי שנאבק על חייו, ניב נחמיה שנפצע באורח אנוש בפיגוע דקירה בסניף שופרסל ביבנה לפני כשנתיים וחצי נקלע למצוקה כלכלית. משפחתו פתחה בקמפיין לגיוס כספים בשם "לא משאירים גיבורים מאחור" בכדי לעזור לו לצאת מהחובות הכבדים כשהיעד הוא מיליון שקלים. עד כה גויסו כ-130 אלף שקלים בלבד, ורעייתו ביקשה מהציבור לעזור: "הוא גיבור".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נחמיה, נשוי ואב לחמישה, עבד אז כסגן מנהל הסניף כשהמחבל בן ה-19 הפתיע אותו מאחור ודקר אותו 14 פעם בכל חלקי גופו. הוא נלחם באומץ בידיים חשופות, הצליח להוציא את הסכין מידיו של המחבל ואולי אף הציל חיים של אחרים.

אך הפגיעה הייתה קשה מאוד: אחת הדקירות הייתה בצווארו של ניב והיא פגעה קשה במיתרי הקול שלו. וגם כיום, לאחר שיקום ארוך, הוא עדיין מתקשה לדבר או ללכת ללא מקל הליכה וסובל מכאבים נוראיים.

תיעוד: המחבל שולף סכין ומתחיל לדקור (צילום: חדשות)
תיעוד מתוך פיגוע הדקירה בסניף שופרסל ביבנה | צילום: חדשות

לאחרונה חזר ניב לעבוד בשופרסל, במשרה חלקית בלבד בגלל מצבו הרפואי. הכנסתם החודשית של ניב ורעייתו סיגל כיום נמוכה באלפי שקלים מהתקופה שלפני הפיגוע. והתוצאה היא שאין להם כסף לחוגים לילדים, הם נאלצים לפנות לוועדת הנחות לתשלומים בבתי הספר של הילדים, והמשפחה נקלעה לחובות כבדים.

סיגל נחמיה, רעייתו של ניב, אמרה בשיחה לחדשות 12: "תארו לכם כמה קשה לו לפנות עכשיו ולבקש עזרה. אבל ניב הוא גיבור שמבין שמחובתו לדאוג לבני משפחתו". היא ביקשה מהציבור לעזור בגיוס הכספים ואמרה: "זה בידיים שלכם. בואו נאיר יחד את ביתם של משפחת נחמיה לקראת חג החנוכה!"

קישור לתרומה לקמפיין של משפחת נחמיה: https://www.jgive.com/new/he/ils/donation-targets/24591/about