סכנה בדרך לגן: במהלך פעילות שגרתית, שוטרים של אגף התנועה באזור הצפון עצרו היום (חמישי) רכב הסעות לצורך בדיקה רגילה - ונדהמו ממה שגילו. במהלך הבדיקה התברר כי הנהג הרכב שמיועד ל-16 נוסעים בלבד, הסיע 28 ילדים בגילאי 3-4, מספר כמעט כפול מהמותר, כשרובם אינם חגורים כנדרש. בתיעוד שהגיע לידי החדשות 12 ניתן לראות שחלק מהילדים אף ישבו במעבר שבין הכיסאות באופן שסיכן את חייהם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התקרית החריגה אירעה בעיר טמרה שבצפון הארץ, כשבנוסף לילדים היו ברכב גם הנהג והמלווה של הילדים. כמו כן, במהלך בדיקת תקינות שבוצעה לרכב התגלו ליקויי בטיחות חמורים נוספים, ובהם: צמיגים שחוקים ותקלה במערכת ההגה שאינם מאפשרים את המשך הנסיעה ועלולים לסכן את הנוסעים.

"באוטובוס יש 16 מקומות", שיחזר אחד השוטרים. "הוא הסיע ילדים לגן, לבית הספר, כשברכב יש 28 ילדים, שאף אחד מהם לא חגור. כולל המורה זה 29". 

בתום הבדיקה, נהג הרכב והבעלים של חברת ההסעות נחקרו באזהרה ביחידת הבוחנים בגליל ובסיום החקירה שוחררו. נהג הרכב, תושב טמרה בשנות ה-40 לחייו, זומן לדיון בבית המשפט ורישיון הנהיגה שלו נפסל למשך 30 ימים. בנוסף, בתום החקירה רכב ההסעות הושבת למשך חודש ובכוונת המשטרה להתחיל בתהליך חילוט של הרכב.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "מתחילת השנה נרשמו על ידי שוטרי משטרת ישראל למעלה מ-120,000 דוחות בגין אי שימוש באמצעי בטיחות. אגף התנועה פועל באכיפה ממוקדת בעבירות מסכנות חיים במטרה ליצור שינוי בתרבות הנהיגה ולהגביר את הביטחון בכבישים".